Möödunud nädala neljapäeval lodjasõiduga Emajõel aktiivse valimiskampaania algust märkinud Isamaa erakond läheb valimistele vastu eesmärgiga teha parim tulemus. Foto: Gerda Zeigo

Kohalikel valimistel kandideerib Tartus Isamaa nimekirjas 51 inimest, esinumbrite seas on endise kultuuriministri, praeguse Eesti Kirjandusmuuseumi direktori Tõnis Lukase kõrval ka Riigikogu liige Mihhail Lotman, näitleja Merle Jääger ja Isamaa Tartu piirkonna esimees Kaspar Kokk.

Esikümnesse kuuluvad veel Priit Humal, Piret Tarto, Priit Jagomägi, Rait Rikberg, Argo Annuk ja Asko Paade.

„Tartu nimekiri on meil väga tugev,“ tundis Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder heameelt. Tema sõnul on Tartu roll Eestis erilisel kohal ja Isamaa erakonna jaoks on Tartu alati olnud oluline keskus. „Seekord lähme tegema ajaloo parimat tulemust,“ kinnitas Seeder.

Tartu nimekirja esinumber Tõnis Lukase sõnul on kõigi muude kohalike probleemide lahendamise kõrval seatud eesmärk – Tartu pealinnaks! „Tartu vajab täiendavat riigiasutuste ja ministeeriumide kohalolu, tuge siinsetele kõrgkoolidele ning rahvusvahelisi kiireid ühendusi – nii saaks ta täita oma rolli Eesti regionaalse arengu tasakaalustajana. Linnajuhid peaksid ses suunas olema senisest nõudlikumad ja aktiivsemad,“ ütles Lukas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga