Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder: ema on südamesoojuse keskus

Kätte on jõudnud emadepäev, nagu igal aastal, maikuu teisel pühapäeval. See on üks kaunimaid pühasid kalendris, mil saame emasid, vanaemasid ja vanavanaemasid tänada ja neid, kes juba igavikus, helgusega meenutada.

Kõikidel on ema, ka poliitikutel. Kõige armsam ema on ikka oma ema, olgu temale suur tänu! See tänu ei tule vaid oma ema lastelt – emasid tänab ka kogu Eesti rahvas – emade hool ja armastus heade ja tublide laste kasvatajana tagab meie riigi kestlikkuse ja suurima rikkuse.

Riik ja omavalitsused ei tohi siin võlgu jääda, vaid peavad omalt poolt võimaldama turvatunnet. Isamaa erakonna perepoliitika on olnud järjepidev ja kõige terviklikum võrreldes teiste Eesti erakondadega. Nii peab see ka jääma. Lasterikaste perede toetus, emapension, vanemahüvitise muudatused, lapsesõbralik maksupoliitika, (huvi)hariduse kvaliteet ja kättesaadavus on lühike loetelu meie perepoliitikast. Rahvuslastena ja konservatiividena teame, et eesti keelt ja kultuuri vajavad ikka inimesed, mitte raamatud ja filmid.

Emadepäev on peresidemete tugevuse ja pere olulisuse väljendaja, kus ema on südamesoojuse keskus.

Emadepäeva on maailma eri riikides tähistatud rohkem kui sada aastat. Alguse sai see aastal 1908 Ameerikas Philadelphia linnas, kus seda korraga tähistasid kohalik metodisti kogudus ning kaubamaja. Eestis muutus emadepäev oluliseks pühaks sõdade vahelisel ajal. Pühade kaubanduslikkuse vastu on võideldud, kuid nagu ajalugu õpetab, alati võitlus kaotatud. Emadepäeva kaubanduslikkust ei saa siiski võrrelda jõulude ja jaanipäevaga, sest emadepäev on väga isiklik, südamlik ja õrn. Emadepäev on peresidemete tugevuse ja pere olulisuse väljendaja, kus ema on südamesoojuse keskus. Jagagem seda teistelegi, mida emad meile on andnud.

Lõpuks, kuid mitte vähem olulisemana: täna on meil võimalus oma ema austada lipu heiskamisega. Ta on kindlasti seda väärt! Lehvigu siis sini-must-valge kõigi Eestimaa emade auks!

Head emadepäeva kõigile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga