Isamaa nimekirjas Saaremaal kandideerib 54 inimest

Saaremaa nimekirja andsid vallasekretär Liis Juulikule piirkonna arendusjuht Taavi Kurisoo (vasakul) ja esimees Mart Maastik. Foto: erakogu

Kohalikel valimistel kandideerib Isamaa nimekirjas mitmeid aktiivseid saarlasi, kes seni ei ole poliitikas osalenud, kuid on nüüd otsustanud Isamaa nimekirjas kandideerida.

„Ma ei ole kunagi valimistel kandideerinud ega poliitiliselt aktiivne olnud, kuid seekord tundus, et on aeg omalt poolt panustada. Ma näen, et Isamaa nimekiri ühendab väga paljusid erinevaid inimesi, kes reaalselt on näidanud tahet midagi ära teha ja seda ka seniste tegudega tõestanud. Kohalikel valimistel peaks valima eelkõige kohalikku inimest, kellele elu ja areng Saaremaal on päriselt oluline ja neid väärtusi Isamaa nimekiri minu jaoks ühendas,“ ütles Saaremaa ettevõtja Terje Nepper.

„Isamaa üks valupunkte on rahvaarv ja iive. Lasterikkus, suurpered, laste haridus ja huviharidus, vanemate (eriti emade) tervis ja igapäevane toimetulek on teemad, mille osas oskan praktikuna ajakohaselt kaasa rääkida,“ märkis MTÜ-s Saaremaailm tegutsev Kuressaare gümnaasiumi hoolekogu esimees Maris Rebel, kes soovib Saaremaad tõsta esile kui suurepärast kohta pereeluks. „Kui isamaad ei jõua täita lastega, siis Saaremaa vähemalt,“ lisas Rebel.

Isamaa Saaremaa piirkonna esimehe Mart Maastiku sõnul on rõõmustav, et nimekirjaga liitus ka noori tegusaid saarlasi, teiste seas Saaremaa Valla Noortevolikogu esimees Roos Marie Karmel Pšenitšnaja.

Pšenitšnaja sõnul on noorte osalus, nii osalusvõimaluste loomine kui ka nende edendamine olnud tema südameasjaks juba aastast 2016, kõigest 13-aastasena. „Proovides kõige selle nimel tööd teha, olen nii mitmelgi korral saanud korraliku tagasilöögi üldiselt ühel ja samal põhjusel. Nimelt esineb Eestis siiani silmnähtavat vanuselist diskrimineerimist. Miks julgen seda nii selgelt väita? Olles olnud pea kaks aastat Saaremaa Valla Noortevolikogu esimees, tunnen, et nii minu kui ka kaasliikmete seisukohtadega pole piisavalt arvestatud,“ osundas ta.

„Lisaks Saaremaa NVK-le kuulun ka Eesti Noorteühenduste Liitu ning olen selle organisatsiooniga esmatutvusest saati kõrgelt hinnanud ja imetlenud nende vaeva soodustada noorte aktiivset osalust ühiskonnas. Just ENL-i visiooni endaga kaasas kandes soovin anda noorte eest omapoolse panuse kohalikul tasandil ning eemaldada kõigi rajalt antud barjääri,“ rääkis Pšenitšnaja.

Isamaa nimekirjas kandideerivad uute tegijatena poliitikas teiste seas Orissaare osavallakogu esimees Õnne Sööt, Abrukal elav ja tegutsev Eva Kips, Kinobussi eestvedaja, lavastaja ja produtsent Mikk Rand, advokaat Andres Tamm, ajalehe Meie Maa tegevtoimetaja Ahto Jakson, Hallikivi Seikluspargi omanik Riina Voog ning Tornimäel remonditöökoda pidav tsikli- ja sõjandushuviline Ago Põldoja, kes tegutseb ka vabatahtliku päästjana.

„On huvitav fakt, et eelmistel kohalikel valimistel oli meid ka Saarlase valimisliidu nimekirjas 54 nagu seekord Isamaa nimekirjas,“ märkis piirkonna esimees Mart Maastik, kes tõi nimekirja tugevusena välja asjaolu, et selles on esindatud kõik Saaremaa piirkonnad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga