Helir-Valdor Seeder: kriisiolukorras tuleb kaaluda II pensionisamba maksete peatamist

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul tuleb erakorralises olukorras kasutada erakorralisi meetmeid ning valitsusel tuleks kaaluda teise pensionisamba maksete ajutist peatamist.

Seederi sõnul on koroonaviiruse levik põhjustanud tõsiseid tagasilööke maailmamajandusele ja saatnud börsid suurtesse langustesse. “USA tööstusaktsiate indeks Dow Jones kukkus eelmise nädala neljapäeval 10 protsenti, mis on suurim ühepäevane langus pärast 1987. aastat. Ka Euroopa börsid, sealhulgas Tallinna börs, on kõvasti kukkunud ja seega kahanevad kiiresti ka teise pensionisambaga liitunute pensionisäästud,” ütles Seeder.

“Teise pensionisamba maksete peatamine lõpetab raha sundkorras saatmise langevatele börsidele ning võimaldab säästa inimeste ja maksumaksjate rahalisi vahendeid kriisi mõjude leevendamiseks,” ütles Seeder.

“Ka Eesti Pank on soovitanud valitsusel rakendada koroonaviiruse tõttu pärsitud majanduse toetamiseks kiiremõjulisi, hästi sihitud ja ajutisi majanduspoliitilisi meetmeid. Sellest lähtuvalt teen ettepaneku kaaluda teise pensionisamba maksete ajutist peatamist,” lisas Seeder.

Teise samba maksed peatati ka eelmise suure majanduskriisi ajal 1. juunist 2009 kuni 31. detsembrini 2010.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga