Isamaa läheb Lääne-Virumaal erakonna nimekirjaga valimistele viies omavalitsuses

Isamaa Suurkogu 2021.a 20. juunil Tartus.

Traditsiooniliselt pikim nimekiri on Isamaal Rakvere linnas, kus kandideerib 34 inimest, nendest kaheksa praegust volikogu liiget. Nimekirja esinumber on linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ja ankrumeheks näitleja ja kultuurivahendaja Eduard Salmistu. Piirkonna liikmete sõnul on Isamaa eesmärgiks Rakveres valimisvõit.

Haljala vallas, ilmselt maakonna kõige tihedamas valimiskonkurentsis, on Isamaa valimistele vastu minemas naiste juhtimisel – esimesed kuus kandidaati on naised ning kokku on nimekirjas 16 kandidaati. Esinumbriks on Anneli Alemaa, kellele sekundeerib praegune volikogu liige Tea Treufeldt.

Rakvere vallas on Isamaa nimekirjas 13 inimest eesotsas tänase volikogu liikme põllumees Ain Altermanniga.

Vinni vallas on 11 kandidaati. Esinumbriks on Eesti ühe pikaajalisema kogemusega omavalitsustegelane Aarne Laas.

Väike-Maarjas on Isamaad esindamas 6 kandidaati. Esinumbriks tuntud spordientusiast ja treener Enno Eilo.

Tapa vallas on nimekirjas kolm esindajat eesotsas Jaan Viktoriga, mehega, kes Isamaas erakonnas juba aegade algusest ning alati lipu kandmiseks valmis.

“Seekord viis nimekirja, kuigi erakonna liikmetest kandidaate leidub ülejäänud omavalitsuste valimisliite vedamas. Isamaa, kui erakonna poolt saab ikka hääletada ainult ühel juhul – siis kui kandideeritakse erakonna nimekirjas,” ütles ISAMAA Lääne-Virumaa piirkonna esimees Marko Pomerants. “Kiidan kõiki, kes on nimekirjade kokkusaamisesse panustanud ja neid, kes on näidanud üles valmisolekut kandideerida Isamaa ridades,” sõnas Pomerants.

“Ise valisin Rakvere nimekirjas kaheteistkümnenda positsiooni, siis on ikka ettepoole rühkimise lusti ning kampaania tegemise tõsisemat vajadust,” nentis piirkonna esimees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga