Tarmo Tagamets kandideerib Kanepi vallas Isamaa nimekirjas

„Ma ei ole turist, ma elan siin,“ ütleb Kanepi valla Tiido külas elav vabakutseline näitleja ja lavastaja Tarmo Tagamets, kes soovib panustada enim kultuuri- ja haridusvaldkonnas. Foto: Kätlin Hoop

Vabakutseline näitleja ja lavastaja Tarmo Tagamets kandideerib kohalike omavalitsuste volikogude valimisel Isamaa nimekirjas Põlvamaal Kanepi vallas.

Otsust kandideerida põhjendab Kanepi valla Tiido külas elav Tarmo Tagamets eeskätt sellega, et mitte ainult Kagu-Eestis, vaid ka mujal on inimesed jäänud paljuski oma mugavustsooni ja erinevatesse valdkondadesse kaasatakse väga vähe oma ala spetsialiste ja professionaale.

„Kohati tundub mulle, et oleme jäänud ajas 1990. aastate lõpuperioodi. Sõltumata valdkonnast on vaja rohkem värsket tuult ja teravat ning professionaalset mõtlemist. Kui ma ringi liigun, siis kohtan väga palju inimesi, kes on mugandunud oma aega, oma kohtadesse ja seisukohtadesse. Ma ei ütle, et on vaja uut, vaid pigem teravat pilku, et saaksime edasi liikuda,“ märgib Tagamets.

„Elasime pikalt Lääne-Virumaal, aga nüüdseks juba poolteist aastat tagasi kolisime oma noore perega, ma ise olen sündinud Antslas ja minu elukaaslane on pärit Kanepi vallast, tagasi Kagu-Eestisse. Seega ei ole nii, et oleksin siinkandis turist, vaid ma elan siin. Just sellepärast tahan Kanepi valla elanikuna omavalitsuse tulevikku vaadata ja sellesse panustada,“ räägib Tagamets, kes soovib panustada enim kultuuri- ja haridusvaldkonnas.

„Olen töötanud palju noortega. Ma ei tea, kas ma pole osanud seda märgata, aga mulle tundub, et Kanepi vallas napib noortele enesearendamise võimalust. Igal juhul tuleb noortesse panustada, kaasata selleks inimesi, kes on oma ala asjatundjad. Veelgi parem, kui nende puhul on tegemist Kanepist pärit inimestega, kes soovivad piirkonna noorte tegemistele kaasa aidata ja noori innustada. Kui omavalitsus toetab noori nende tegudes ja soovides, siis nad kodukanti ei unusta,“ usub Tagamets.

Tarmo Tagamets (sündinud 14. märtsil 1978 Antslas) on näitleja ja lavastaja. Tagamets lõpetas 1997. aastal Varstu Keskkooli ja 2001. aastal Viljandi Kultuurikolledži näitleja erialal. Aastatel 2001-2006 ja 2012-2014 töötas Tarmo Tagamets vabakutselisena, 2006-2009 oli ta Võru Teatriateljee näitleja ja 2009-2012 Võru Linnateatri kunstiline juht, 2014. aastal liitus ta Rakvere Teatri trupiga. Tagamets on aastast 2001 Eesti Teatriliidu ja Näitlejate Liidu liige. Tarmo Tagamets on mänginud kuuldemängudes („Ennola”, 2004; „Ahi”, 2006; „Päev”, 2008; „Oliüks”), filmis („Malev”, 2005, Exitfilm, Õ-Fraktsioon; „Kallis sõber, sind austan”, 2010, Downtown Pictures, Balti Filmi- ja Meediakool) ja teleseriaalides („Tagamõtsa”, 2011-2012; „Naabriplika”, 2013-2018; „Reetur”, 2019-2020). Oma lavastustele on ta loonud lava-, muusika- ja valguskujundusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga