ISAMAA fraktsiooni ettepanek kiirendab arupärimistele vastamist

ISAMAA fraktsiooni ettepanek sai ka kõigi teiste erakondade toetuse.

Tallinna volikogu ISAMAA fraktsiooni ettepanekul tehti volikogu töökorda muudatusettepanek, mis kohustab linnavalitsuse liikmeid vastama esitatud arupärimisele volikogu istungil hiljemalt kahe kuu möödudes pärast arupärimisele kirjaliku vastuse saamist.

Fraktsiooni esimehe Riina Solmani sõnul on linna elanikel õigus saada vastuseid päevakajalisetele küsimustele ning sellest lähtuvalt on volikogu ja linnavalitsuse ülesanne, et esitatud arupärimised jõuaksid volikogu saali võimalikult ruttu.
„Varasemate kogemuste põhjal tuleb tunnistada, et tihtipeale lükkavad linnavalitsuse liikmed vastamise liiga pikalt edasi.
Tallinna Linnavolikogu esindab Eesti suurima omavalitsuse elanikke ja seetõttu on oluline, et sisulist poliitikate kujundamist ja arvamuste avaldamist oleks võimalikult palju. Tallinna Linnavolikogu peab olema demokraatlik esinduskogu, kus väärtustatakse arvamuste ja osapoolte ühist diskussiooni,“ lisas Solman.

Tallinna Linnavolikogu töökorra muudatused annavad pärast istungi päevakorra kinnitamist volikogu fraktsioonidele õiguse esineda ühe kuni 2-minutilise avaldusega sh võimaluse esitada arupärimisi või eelnõusid. Lisaks antakse linnavolikogu liikmetele võimalus luua ühendusi, et pöörata tähelepanu linnas valitsevatele probleemidele või kitsaskohtadele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga