Seeder: relvaseaduse muudatus võib kahekordistada Eesti kaitsetööstuse mahtu

Tõenäoliselt teeb Helir-Valdor Seeder Riigikogu valimistel oma seni parima valimistulemuse. Sakala arvates võib ühtlaselt tugev nimekiri tagada Isamaale ka Järva- ja Viljandimaal valimisvõidu. Foto: Eesti Uudised

Riigikogu võttis vastu  relvaseaduse muudatuse, millega Eesti kaitsetööstusettevõtted saavad õiguse toota ja käidelda sõjarelvi, laskemoona ja lahingumoona.

„Relvade ja laskemoona käitlemise õiguse puudumine on olnud takistuseks meie kaitsetööstusettevõtetele ja majandusele, seepärast on see seadusemuudatus meie kaitsetööstusele väga oluline,“ ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Seederi sõnul on Eesti kaitsetööstusettevõtjad tõsiseltvõetavad partnerid ning riigi ülesanne on aidata nende potentsiaali teostada.

„Uus relvaseadus võimaldab ettevõtjatel osaleda laskemoona riigihangetel, mis pani nad seni seaduse puudumise tõttu välisriikide ettevõtetega ebavõrdsesse olukorda, samuti annab kodumaiste ettevõtete osalemine pakkumistel kaitseväele ja Kaitseliidule enam kindlustunnet, et tellitud moon on kohal õigel ajal,“ rääkis Seeder.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu hinnangul aitab sõjarelvade, laskemoona ja lahingumoona käitlemise õigus kahekordistada Eesti kaitsetööstuse mahtu. Hinnanguliselt kasvab käibe maht aastaks 2023 umbes 60 miljoni euroni aastas ja luuakse umbes 150 uut töökohta.

Riigikogu poolt vastu võetud eelnõu annab Eesti ettevõtjatele võimaluse valmistada, hooldada ja eksportida sõjarelvi, lasemoona, lahingmoona ja lahingmasinaid. Samuti loob seadus eeldused välisinvesteeringuteks, kodumaistel ettevõtetel on aga võimalik edaspidi tegevust laiendada ja pakkuda oma tooteid ka väljapoole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga