Andres Metsoja: Ühistranspordiseadus tuleb ümber teha

Andres Metsoja on veendunud, et tänane Ühistranspordiseadus vajab muutmist.

Riigikogu ISAMAA fraktsioon andis üle eelnõu, mille eesmärk on suurendada piirkondlike ühistranspordikeskuste tegutsemisvabadust.

“ISAMAA fraktsioon leiab, et ühistranspordiseadus vajab muutmist. Tõstame selle teema päevakorda, sest ühistranspordi korralduses puudub tänases olukorras üksmeel ja seetõttu valitseb ühistranspordi korraldajate seas ebakindlus,” ütles Andres Metsoja.

“Olukorras, kus ühistranspordi korraldamine on antud üle omavalitsustele, tuleb seadusesse kirjutada sätted soodustuste dotatsiooni ja piletitulu kontekstis. ISAMAA nägemuse kohaselt peaks nii piletitulu kui ka soodustuste tegemise üle otsustama ühistranspordikeskused. Valitsusele antakse pädevus määrata ühistranspordikeskuse dotatsiooni suurus ja maanteeametile jääb järelevalve funktsioon. ISAMAA on seisukohal, et ühistransporti tuleb korraldada võimalikult sõitjale lähedal. Seetõttu peab otsustuspädevus koos vastutusega jääma kohalikule tasandile, st ühistranspordikeskusele,” lisas Metsoja.

Eelnõu kohaselt saavad ühistranspordikeskused õiguse avaliku teenindamise lepingu alusel teostatava bussiliikluse liiniveo piletihinna kehtestamiseks ja ka täiendavate sõidusoodustuste tegemiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga