Täna koguneb Tartus Isamaa volikogu

Helir-Valdor Seeder Isamaa Suurkogul 20. juunil 2021. FOTO: Taavi Liivo

Laupäeval, 2. aprillil toimub Tartus Isamaa Erakonna volikogu, kus arutatakse Isamaa Riigikogu valimiste lähtealuste ja Ukraina sõda puudutavate küsimuste üle.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Isamaa ette valmistamas tervikkäsitlust, mis pakuks selget suunda ja tulevikunägemust Eesti elu edendamiseks. “Tänane volikogu on esimene samm 2023. aasta Riigikogu valimiste suunas,” rääkis Seeder.

Ta lisas, et volikogus arutatakse põhjalikult ka olukorda Ukrainas ja Eesti sisejulgeolekut puudutavaid küsimusi. “Isamaa on Ukrainat puudutavat küsimustes olnud selge suunanäitaja. Riigikogu tasandil Venemaa agressiooni hukka mõistmine ning lennukeelutsooni kehtestamine Ukraina õhuruumis oli just Isamaa poliitikute algatus,” ütles Isamaa esimees.

Isamaa Erakonna Riigikogu fraktsioon on algatanud välismaalaste seaduse muudatuse, millega luuakse õiguslik alus elamislubade ja viisade tühistamiseks nendele inimestele, kes toetavad avalikult Venemaa agressioonisõda Ukraina vastu. “Samuti oleme algatanud Relvaseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega peatatakse seoses Vene Föderatsiooni Ukraina-vastase agressioonisõjaga Vene Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi kodanike relvaload,” lisas Seeder.

Lisaks on Isamaa algatanud Karistusseadustiku täiendamise seaduse eelnõu, mille kohaselt keelustatakse rahvusvaheliselt levinud sümboolika avalik kasutamine eesmärgiga avaldada toetust Vene Föderatsiooni sõjategevusele Ukrainas. “Selle keelu rikkujale nähakse ette kriminaalkaristused,” märkis Seeder.

Isamaa Volikogu algab Tartus V Spa Hotelli Konverentsikeskuses (Riia tn 2) kell 11:00 ning lõppeb orienteeruvalt kell 14:00.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga