Valitsus jõudis hooajatööliste osas kokkuleppele? Kogunetakse juba esmaspäeva hommikul

Tallinn 23.05.2019 Valitsuse pressikonverents. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul koguneb valitsus juba esmaspäeval enne erakorralist Riigikogu istungit, et arutada välistööjõu piirangute leevendamist.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on viimastel päevadel toimunud koalitsioonierakondade intensiivsed arutelud.

“Akuutne probleem on seotud nii lühiajaliste töötajate kui sügise vaates kolmandate riikide tudengitega. Selle lahendamiseks panin neljapäeval oma ettepanekute paketi lauale. Nüüd oleme arutanud kolme koalitsioonipartei vahel neli päeva ulatuslikku ettepanekut, mis hõlbab nii minu ettepaneku lahendust, turvareegleid tervisenõuetena aga ka uusi reegleid, kuidas kasvava tööpuuduse tingimustes kaitsta meie töötajaid majanduskriisi ajal. Homme hommikul koguneb valitsus ning asub täna läbiarutatud ettepanekuid otsustama. Nii et nädalavahetus läks kõva töö tähe all,” kirjutas Reinsalu ühismeedias.

Seni ei olnud EKRE välistööjõu osas järeleandmisi teinud. Välisminister Urmas Reinsalu on öelnud, et Eestil on võimalik teha erandeid põllumajandussektoris vajaminevatele hooajatöölistele. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul toetab Isamaa lahendusena koroonaeelse olukorra taastamist, kehtestades samas terviseohutuse nõuded nendest riikidest saabuvale tööjõule, kus viirusnakkuse koefitsient on suurem kui 15.

“Nii oleks ühelt poolt rahuldatud ettevõtlusvajadused, tööandjate, majandussektori vajadused, samal ajal säilitame konservatiivse tööjõupoliitika. Me ei laienda seadusandluses midagi, vaid taastame koroonaeelse olukorra ja lisaks kehtestame tervisenõuded, et jälgime ja oleme ettevaatlikud selles osas – see oleks meie arvates kõige mõistlikum lahendus probleemile,” selgitas Seeder ERRile reedel. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga