Helir-Valdor Seeder: otsime paremat lahendust kui eelnõu, mis Riigikogus arutlusele tuleb

2. juulil kohtus Helir-Valdor Seeder Kagu-Eestis erakonnakaaslastega ning mõistagi oli ühe olulise teemana arutusel hetkeolukord põllumajandussektoris. Foto: Aare Lepaste

Kuigi koalitsiooniparteide juhid püüdsid 3. juuli õhtul leida kompromissi võõrtööliste Eestisse lubamise asjus, ei jõutud kokkuleppele ning parteijuhid jätkavad arutelu nädalavahetusel.

Isamaa juht Helir-Valdor Seeder ütles pärast reedest arutelu ERR-ile, et erakondade juhid kokkuleppele ei jõudnud, kuid jätkavad üksmeele otsimist ka nädalavahetusel.

“Otsime jätkuvalt paremat lahendust kui see eelnõu, mis peaks esmaspäeval Riigikogus arutlusele tulema. See ajutiste töölubade pikendamine aasta lõpuni ei ole ju probleemile sisuline lahendus,“ ütles Seeder, kelle sõnul on vaja laiapõhjalisemat ja toimivat lahendust. „Täna seda veel ei ole, aga valitsus kindlasti arutab neid küsimusi ka nädalavahetusel. Loodetavasti on esmaspäevaks parem lahendus leitud,” lisas ta.

Opositsioonilised Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid kutsusid esmaspäevaks kokku Riigikogu erakorralise istungi, eesmärgiga pikendada Eestis viibivate kolmandate riikide tööliste töölubasid aasta lõpuni.

EKRE ei ole seni pikendamist toetanud. Peaminister Jüri Ratase ja välisminister Urmas Reinsalu sõnul on võimalik teha erandeid põllumajandussektoris vajaminevatele hooajatöölistele.

2. mail Kagu-Eestis visiidil viibinud Seeder ütles Lõuna-Eesti Postimehele, et ei tema isiklikult ega ka erakond ei näe ohtu riiklikule julgeolekule või meie kultuurile kui siin on põllumajandussektoris alalise iseloomuga töödel ametis kuni 400 ja hooajatöödel 1000-1500 võõrtöötajat, kes on hajutatud üle riigi.

Isamaa hinnangul olekski parim lahendus koroonaeelse olukorra taastamine, kuid loomulikult kaasneksid sellega teatud piirangud, mille Eesti riik kehtestab.

“Nii oleks ühelt poolt rahuldatud ettevõtlusvajadused, tööandjate, majandussektori vajadused, samal ajal säilitame konservatiivse tööjõupoliitika. Me ei laienda seadusandluses midagi, vaid taastame koroonaeelse olukorra ja lisaks kehtestame tervisenõuded, et jälgime ja oleme ettevaatlikud selles osas – see oleks meie arvates kõige mõistlikum lahendus probleemile,” selgitas Seeder ERR-ile.

Lõuna-Eesti Postimehe videolugu: https://lounapostimees.postimees.ee/7010133/eksministrid-soovitavad-ukraina-pollutoolistele-piir-avada

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga