Rahvastikuminister Riina Solman kiitis Põltsamaal ja Tartus perede ja lastega tegelevaid vabaühendusi

Rahvastikuminister Põltsamaa Perepesa külastamas. FOTO: Eesti Uudised

Rahvastikuminister Riina Solman külastas Põltsamaal ja Tartus asuvaid perede ja lastega tegelevaid vabaühendusi. Kohtumiste käigus tõdeti, et riigi, kohaliku omavalitsuse ja vabaühenduste koostöös sünnivad tulemuslikud lahendused, mis aitavad kaasa peresõbraliku Eesti kujundamisele.

Minister külastas 17. novembril Põltsamaa Perepesa ning Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskust. Tartus kohtus minister Laste Tugikeskuse ning Naiste Tugi- ja Teabekeskuse eestvedajatega.

Põltsamaa Perepesa on kogukondliku kooskäimise koht lastega peredele. Alates käesoleva aasta septembrist tegutseb seal perekool, toimuvad vanemlus- ja paarisuhtekoolitused ja muud tegevused. Noored lapsevanemad saavad sinna pöörduda erinevate laste ja pereeluga seotud küsimuste või probleemide tekkimise korral. „Kahjuks ei ole kõigil noortel vanematel piisavat eeskuju oma lapsepõlvekodust või tuge lähikonnast. Probleemide ja hirmude tekkimisel on oluline nendega mitte üksi jääda. Põltsamaa Perepesa on suurepärane näide valla ja vabaühenduse koostöös sündinud sünergiast, millest on kõigil osapooltel vaid võita ja mis aitab ennetada suuremate probleemide teket peredes.“

Perepesa loodi Põltsamaa valla ja SA Lapse Heaolu Arengukeskuse koostöös ning on avatud kõikidele Põltsamaa valla peredele, kes on lapseootel või kus kasvab vähemalt üks kuni 7aastane laps.

Solmani sõnul ei saa peresõbralikku Eestit kujundada riik üksi, väga oluline roll on kogukondadel ja vabaühendustel. „Põltsamaa on heaks näiteks sellest, et ka omavalitsused saavad peresõbraliku elukeskkonna heaks palju ära teha. Noortele lastega peredele mõeldud kogukonnakeskuse loomine koostöös oma piirkonna aktiivsete inimestega on väga hea ettevõtmine, millest tasub eeskuju võtta. Sellest on lastega peredele palju kasu.“

Tartus toimunud kohtumised Laste Tugikeskuse ning Naiste Tugi- ja Teabekeskuse eestvedajatega olid jätkuks 16. novembril toimunud rahvastiku-, sotsiaal- ja justiitsministriministri ühiskohtumisele, kus arutati perevägivalla tegevuskava.

„Perevägivalla puhul on oluline rääkida nii ennetamisest kui ka ohvrite abistamisest. Vabaühenduste töö laste ja perevägivallaohvritega on väga tänuväärne ja nad on riigile olulisteks partneriteks. Tänu nende ennastsalgavale tegutsemisele saavad võimalikuks nii mõnedki negatiivsete peremustrite katkestamised ja ohvrid uue võimaluse paremale elule,“ nentis rahvastikuminister Solman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga