Seeder: erakorralist pensionitõusu ei tohi aasta võrra edasi lükata

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul tuleb pensione tõsta erakorraliselt juba 2022. aastal.

2022. aasta riigieelarves tuleb teha põhimõtteline otsus ning suunata pensionireformist riigieelarvesse laekunud lisavahendid erakorraliseks pensionitõusuks ja keskmise pensioni tulumaksuvabastuseks juba 2022. aastast.

Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonilepingus on kirjas, et 2023. aastast ootab pensionäre erakorraline pensionitõus ning keskmise pensioni tulumaksuvabastus. Selline venitamine on aga täiesti põhjendamatu arvestades, et pensioni esimesse sambasse laekub viiendiku võrra rohkem raha juba käesolevast aastast. Sama juhtub ka 2022. aastal.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul tuleb pensione tõsta erakorraliselt juba 2022. aastal. „Arvestades tänast inflatsioonimäära ja elukalliduse tõusu on valitsuse venitamine täiesti vastuvõetamatu. Pensionireformist vabanevad vahendid tuleb suunata sinna, kus on selleks suurim vajadus. Just seetõttu teeb Isamaa ettepaneku tõsta pensione erakorraliselt juba 2022. aastast. Lisaks on pensionireformist vabanevate vahenditega võimalik samal aastal vabastada tulumaksust ka keskmine pension,“ ütles Seeder.

Kommentaarid artiklile “Seeder: erakorralist pensionitõusu ei tohi aasta võrra edasi lükata

 • 30. okt. 2021 kell 22:02
  Permalink

  See on VÄGA HEA JA TERVITATAV MÕTE HR. SEEDERILT!!!!!!!!!
  USUN, et paljud pensionärid rõõmustavad, kui sellest kuulevad! Väga hea, kui nii läheks!!! Super/!!

  Vasta
 • 19. okt. 2021 kell 10:08
  Permalink

  Pensioni ei tohi jätte tõstmata. Kuid hea oleks teha valim, millede järgi jagatakse tasuta sööki kuni 5 euro eest ja nii edasi. Siis ei lähe raha valesti.

  Kati on see kood, mis on seenelkäik kadripäeval.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga