Aasta kodaniku konkursi moto on „Kodanik võtab vastutuse“

Mullusel laulupeo juubeliaastal pälvis aasta kodaniku aunimetuse Riina Roose, kelle puhul tõsteti esile tema panust laulupidude uurimisel, kaasamõtlemist pidude liikumise hoidmisel ning Tartu juubelilaulupeo sündmuste korraldamist. Foto: Annika Haas

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas täna, 13. oktoobril välja aasta kodaniku 2020 konkursi. Tänavuse konkursi moto on „Kodanik võtab vastutuse“, mis lähtub nii digikultuuriaastast kui ka koroonakriisi mõjudest, mis asetas paljud tavapärasena tundunud rõõmud ja mured hoopis uude konteksti.

Iga ühiskonna vundament on kodanikud, kes suhtuvad iseendasse, oma peresse ja rahvasse austuse ja armastusega; kes tajuvad, et õigused ja vabadused on aluseks vastutusele. Aasta kodaniku aunimetus antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on aasta jooksul üleriigiliselt paistnud silma panusega ühiskonna arengusse. Kandidaadiks esitatud isiku saavutused peavad olema aidanud kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele, ühiskonnaelu edendamisele ning vabaduse kaitsele.

„Vastutus on midagi enamat, kui ainult kohustuste täitmine. Eriliselt oluliseks kujunes digikultuuriaastal selliste kodanike panus, kes leidsid võimalusi säilitada üksteisega inimlikku kontakti ka füüsiliselt kohtumata või aitasid luua võimalusi kultuurielu jätkumiseks piirangutele vaatamata. Sellel erilisel aastal kuulub tänu inimesele, kes ulatasid abikäe end ületades ja võib-olla isegi ohverdades,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas. „Aasta kodanik 2020 aunimetust väärivad alati ka need, kes kaitsevad vabadust nii kodus kui ka maailmas laiemalt,“ lisas minister.

Kandidaate saab esitada 6. novembrini

Kandidaate aunimetusele võivad esitada kõik soovijad, nii füüsilised kui ka juriidilised isikud. Esitatud taotluses tuleb juhinduda statuudis toodud põhimõtetest, sealhulgas põhjendada kandidaadi sobivust ja seost aasta motoga.

Kandidaate saab esitada veebivormi kaudu hiljemalt reedel, 6. novembril. Konkursi ja selle tingimuste kohta saab lähemalt lugeda kultuuriministeeriumi kodulehel. Aasta kodaniku aunimetuse koos rahalise preemia ning skulptor Reti Saksa miniskulptuuriga „Ühiskonna õis“ annab kultuuriminister üle 24. novembril Eesti Rahvusringhäälingu uudistemajas toimuval tunnustussündmusel. Rahvastikuminister Riina Solman annab samas üle kodanikupäeva aumärgid ning tunnustab ideekonkursil „Mina suudan“ osalenud koolinoori.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga