Reinsalu osaleb Washingtonis rahvusvahelise usuvabaduse alliansi avaüritusel

Urmas Reinsalu kohtus Washingtonis Ameerika Ühendriikide välisministri Mike Pompeoga. Foto: Välisministeerium

Välisminister Urmas Reinsalu viibib kolmapäeval ja neljapäeval USA välisminister Mike Pompeo kutsel Washingtonis.

Kolmapäeva õhtul osaleb Reinsalu rahvusvahelise usuvabaduse alliansi avaüritusel, mida juhatab USA välisminister. Neljapäeval võtab Reinsalu osa riiklikust palvushommikusöögist, kus peab kõne president Donald Trump. Lisaks kohtub välisminister esindajatekoja välisasjade komisjoni Euroopa alamkomitee esimehe Bill Keatinguga.

„Usuvabaduse alliansiga liitumise leppisime USA kolleegiga kokku oktoobris. Algatusega on kutsutud liituma ligi 40 riiki üle maailma, meie lähipiirkonnast ühinevad näiteks kõik Balti riigid ja mitmed teised Euroopa riigid. Kindlasti näeme seda ka ühe võimalusena veelgi arendada kahepoolseid suhteid meie lähima liitlasega,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

Ta lisas, et loodav allianss seisab selle eest, et inimõigusena kaitstaks kõigi inimeste usu- ja veendumusvabadust, olenemata nende usulisest taustast või veendumustest. Usu- ja veendumusvabaduse küsimustega tegeletakse aktiivselt ka Euroopa Liidu (EL) ja ÜRO raames.

Rahvusvaheline usuvabaduse allianss toetub olemasolevatele tegevustele usu- ja veendumusvabaduse kaitseks ÜROs ja piirkondlikes organisatsioonides. Ühendus rajaneb muuhulgas usu- ja veendumusvabadust sätestaval inimõiguste ülddeklaratsiooni artiklil 18: „Igaühel on mõtte-, südametunnistuse ja usuvabadus; see õigus kätkeb vabadust muuta oma usku või veendumusi, samuti vabadust kuulutada oma usku või veendumusi nii üksi kui ka koos teistega, avalikult või eraviisiliselt õpetamise, tava, kultuse ja kombetalituste kaudu.“ Algatuse eesmärk on aidata kaasa usu- ja veendumusvabaduse kaitsmisele kõikjal maailmas ning abistada neid, keda nende usu või veendumuste tõttu taga kiusatakse.

Varem on Eesti ühinenud ka näiteks ajakirjandusvabaduse ja internetivabaduse koalitsioonidega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga