Eesti suurim noortelt noortele filmifestival viib vaataja tagasi juurte juurde

Filmifestivali esimese eelseansi alguseni on jäänud mõni minut. Avasõnad lausus peakorraldaja Miina Roost. FOTO: Liisa Käiväräinen

Rakveres algas 3. veebruaril Rakvere Gümnaasiumi filmifestival, mis viib publiku tagasi juurte juurde. Tänavusele festival pannakse punkt 8. veebruaril gümnaasiumi valges saalis toimuva filmiõhtuga, kus linastuvad parimad festivalile saadetud lühifilmid.

„Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2020 “Juurte juurde” suundub pilvedesse ulatuvast ladvast tagasi sinna, kust kõik alguse sai. Teeme kummarduse seemne külvajatele ja kastjatele ning aitame uutel tõrudel idanema hakata. Juurdleme sügavuti, pöörates kaamerasilma ajas tagasi. Sealjuures ei unusta me lihtsust, huumorit ja loomulikult armastust filmikunsti vastu. Juurdleme, juurime, juurutame ja juurdume,“ sedastavad korraldajad kooli kodulehel.

“Festivali fookus püsib muidugi andekate noorte mõtlemapanevatel linateostel, kuid püüame koos publikuga mõtestada ka olulise väärtustamist ning ühtehoidmise säilitamist,” rääkis festivali peakorraldaja Margareth Villers Virumaa Teatajale. Korraldajad usuvad, et tänavuse festivali filmid, dokumentaalidest mängufilmideni ning  tõsised ja rõõmsad lood läbisegi, pakuvad äratundmist kõigile filmihuvilistele.

Filmifestivali finaalüritus saab alguse 8. veebruaril kell 18 Rakvere Gümnaasiumis. Tänavusele festivalile saadeti 29 lühifilmi: 18 õpilas- ja 11 tudengifilmi. Mõlemast kategooriast valis eelžürii välja viis paremat filmi, mida näidatakse festivali finaalis.

Kahe kategooria filmide vahel on paus, mille ajal saab kuulata Jaan Eerik Priksi harfimängu ning nautida Athena kunstikooli noorte teemakohast näitust. Finalistid paneb pingeritta põhižürii ning parimaid autasustatakse õhtu lõpus.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali juured ulatuvad 2000. aastate algusesse. Filmiõhtutest alguse saanud nädalapikkune festival on aastate jooksul kasvanud suurimaks ning erilisemaks omasuguste seas kogu vabariigis. Alates 2016. aastast on festivali programm jaotatud kahte kategooriasse: õpilaskategooria (kuni 19-aastased) ja tudengikategooria (20-26-aastased).

Filmifestivali eesmärk on inspireerida noori filmitegijaid, nende loomingut publikule tutvustada ja anda neile professionaalse žürii tagasisidet.

Arvukate toetajate seas panustab filmifestivali toimumisse ka kohalik omavalitsus. Sellekohane otsus sündis linnavolikogus 22. jaanuaril, selgub Marko Pomerantsi volikogublogist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga