Isamaa eestseisus: piirangud tuleb ühtlustada ja COVID testide võimalus nakkusohutuse tõendina taastada

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Isamaa eestseisus leiab, et oleme koroonakriisis jõudnud olukorda, kus valitsus pole suuteline langetama kaalutletud ja adekvaatseid otsuseid kriisi tõrjumiseks. Valitsuse otsustamatus ja kohutav kommunikatsioon tekitab ühiskonnas ebavajalikke pingeid, suurendab usaldamatust kehtestatud meetmete vastu ning ei aita Eestit võitluses viiruse tõrjumisel. Nii ei saa jätkata.

Valitsusel tuleb kuulata ühiskonna eri gruppide muresid ja arvestada asjatundjate ettepanekutega. Praeguses keerulises olukorras tuleb ühiskonna võimalikult normaalse toimimise tagamiseks taastada Eestis varasemalt kehtinud kord, mille kohaselt saavad inimesed osaleda ühiskondlikus elus ka nakkusohutust tõendava negatiivse COVID testiga.

Pandeemiast väljumiseks on kriitilise tähtsusega inimeste vaktsineerimine. Samas on kõik riigid mõistnud, et viiruse leviku tõkestamiseks on vajalik ka pidev võimalikult laiaulatuslik testimine. Negatiivne testi tulemus annab inimesele kindlustunde, et ta ei ole koroonaviirusesse nakatunud ning testimise läbiviimine avalikus kohas (üritusel, teatris, kohvikus jm) annab ka seal viibijatele kindlustunde nakkusohutusest.

COVID-19 tõend kinnitab, et inimene on vaktsineeritud või viiruse läbi põdenud, kuid ei garanteeri seejuures, et tegemist ei või olla viiruskandjaga.

Eesti valitsuse tänane seisukoht on arusaamatu. Ühelt poolt soosib valitsus massilist testimist koolides, kuid samas ei aktsepteeri negatiivset testi mujal avalikes kohtades.

Isamaa eestseisus leiab, et valitsuse selline lähenemine süvendab ühiskonnas umbusku ning pärsib ühiskonna toimimist, mistõttu teeme ettepaneku ühtlustada piirangud ning naasta varasema poliitika juurde, kus koheldi inimesi võrdselt ning aktsepteeriti negatiivset kiirtesti tulemust nakkusohutuse tõendina.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga