Isamaa pöördus seoses koolide kiirtestide hanke läbipaistmatusega riigikontrolli poole

Helir-Valdor Seederi sõnul on arupärimise eesmärk täpsustada, kas HTM on tegutsenud kooskõlas riigihangete seadusega ning taganud, et hanke käigus on tagatud aus konkurents ja läbipaistvus ning maksumaksja raha kuluefektiivne kasutamine. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder esitas riigikontrolör Janar Holmile arupärimise, milles soovitakse riigikontrolli hinnangut haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) kiirtestide läbipaistmatule hankele.

„Arupärimise eesmärk on täpsustada, kas HTM on tegutsenud kooskõlas riigihangete seadusega ning taganud, et hanke käigus on tagatud aus konkurents ja läbipaistvus ning maksumaksja raha kuluefektiivne kasutamine,“ ütles Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder.

Seeder viitab arupärimises, et meediaväljaannetes avaldatud info põhjal on sattunud kahtluse alla ministeeriumi poolt oktoobris läbi viidud üldhariduskoolide kiirtestide ostmine firmalt Selfdiagnostics OÜ summas 5 132 000 eurot. „Tellimus on läbipaistmatu ning konkurendid ja ajakirjandus on seadnud kahtluse alla selle aususe. Miks eelistas ministeerium ühte ettevõtet olukorras, kus turul tegutseb ligikaudu kümme ettevõtet, kellel olnuks võimekus kiirtestide hankes osaleda?“ küsib Seeder.

„Tekkinud olukord on seda arusaamatum, et koolides kiirtestide kasutuselevõtmise ettepanekut on kaalutud pikalt. Juba 2. märtsil 2021. aastal tegi Teadusnõukoda vastava ettepaneku valitsusele,“ tõi Seeder näite.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga