Erikomisjon keskendub avalikul istungil elektrihinnale

Urmas Reinsalu sõnul vajab elektri hinnakriis reaalseid ja koheseid lahendusi ning ähmane jutt kaugest tulevikust ei ole inimestele vastus. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab 13. detsembri avalikul istungil koos majandus- ja taristuminister Taavi Aasaga hinnakriisi elektriturul.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul vajab elektri hinnakriis reaalseid ja koheseid lahendusi ning ähmane jutt kaugest tulevikust ei ole inimestele vastus. Samuti on Reinsalu sõnul vaja saada selgust, miks on vähekindlustatud inimestele lubatud energia hinnatõusu kompensatsioonide väljamaksmine jäänud enne pühi lubamatult toppama.

Lisaks ministrile on istungile kutsutud Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots, Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektor Veikko Luhalaid, Rahandusministeeriumi ja Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes

Riigikogu täiskogus toimub samal teemal riigieelarve kontrolli erikomisjoni algatusel olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu teisipäeval kell 10 algaval istungil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga