Talvepealinna pidustused 2020. aastal. Foto: Valju Aloel

Otepää saab talvepealinnaks 25. korda. Kui astronoomiline talv saabub 21. detsembril kell 17.59, siis talvepealinna tiitli pidustused hakkavad Otepääl pihta aga pühapäeval, 19. detsembril.

Traditsiooniline talvelaat algab Otepää keskväljakul kell 15. Sellel aastal on talvelaadal kohalikud kauplejad. Turul pakutakse käsitöötooteid, riideid, toidukraami ja muud head-paremat. Turulisi ootab Otepää Naisseltsi poolt kuum laadasupp. Lastele on kavas erinevad mängud. Keskväljakule kerkib külatänav, kust saab soetada külarahva valmistatud käsitööd ja küpsetisi. Otepää külade ühendus tunnustab oma tublimaid. Külla tulevad ka jõuluvanad.

Talvepealinna tiitel antakse üle kell 16 Otepää keskväljakul. Külla tulevad teemapealinnade esindused ja Tallinna esindus. Avatakse ka Nuustaku Pruulikoda, kõik huvilised saavad tutvuda õlleteoga ja jookide valmimisega väiketööstuses. Talvepealinna pidustuste lõppakordiks on Ivo Linna ja anti Kammiste kontsert.

„Talvepealinn Otepää võõrustab ka sellel aastal mitmeid rahvusvahelisi spordiüritusi. Just toimus meil MK-etapp kahevõistluses, märtsikuus on tulemas kõrgetasemeline MK-etapp laskesuusatamises,“ ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

Talvepealinna avaüritused korraldab Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi, Otepää Külade Ühendusega, Otepää Spordi, jõuluvanade ning Otepää Vallavalitsusega.
Talvepealinna ametlik talveraadio on raadio Sky Plus. Talveraadio edastab infot Otepää lumeolude ja talviste ürituste kohta. Lumeinfo paneb kokku Otepää Turismiinfokeskus. Vaata lisainfot Otepääl toimuvate ürituste kohta: www.otepaa.ee või külasta Otepää Turismiinfokeskust.

21.detsembril, astronoomilisel talve algusel tervitatakse talve Otepää keskväljakul kell 17.59 Otepää Puhkpilliansambli ja tulise tervituse saatel. Päästeameti hoone torni kerkib lehvima talvepealinna lipp. Sündmust on võimalik jälgida ka otseülekandena FB/talvepealinn Otepää lehelt. Sündmuse korraldab Otepää Kultuurikeskused.

Vaata Otepää talvetervituse videot sama päeva hommikul talvepealinn Otepää FB lehelt ja Youtube kanalist!

Päevakava 19. detsembril

Kell 15 talveturu avamine. Talveturul on avatud ka külade tänav. Otepää Külade Ühenduse tunnustusüritus, kus kogukondade eestvedajad saavad tunnustuste osaliseks. Talveturul on võimalik osta kohalikku toodangut – käsitööd, toidukaupa ja muud põnevat. Toimub laadaloterii, Otepää Naisselts pakub kuuma suppi. Lastele pakub põnevaid tegevusi ja mänge Otepää Sport. Esinevad Esteetika- ja tantsukooli noored tantsijad, jõuluvana luuletuse konkursist osavõtjad saavad kingituse. Loetakse ka ette Otepää soovidepuule jäetud soovid.

Kell 15.30 kohale kihutavad jõuluvanad! Toimub suurejooneline aastakokkuvõtete tegemine, head lapsed saavad kommi!

Kell 16 talvepealinna tiitli üleandmine. Kohal on head sõbrad Tallinnast, sügispealinnast Narvast, kevadpealinnast Türilt ja suvepealinnast Pärnust. Talv saabub Otepääle kauni tulevaatemängu saatel.

Kell 16-18 Nuustaku Pruulikoda esmaavamine! (Tartu mnt 1, Otepää). Kuniks rahvast jätkub korraldab Pruulikoda enda ruumides “Pruulmeistri tunni”. Pruulikoja pruulmeister näitab ja selgitab huvilistele õlletegu ja jookide valmimisest väiketööstuses.

Kell 16.30 Otepää keskväljakul Ivo Linna ja Antti Kammiste kontsert. Esitlusele tuleb armastatud artistide laulude paremik.

NB! Seoses pidustustega on 19.12.2021 liikluskiirus piiratud kell 13-18 Otepää Konsumi eest Edgari Trahteri nurgani.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga