Eesti suurim naiste tugikeskus, Tallinna Naiste Kriisikodu, tähistab 15. sünnipäeva

Rahvastikuminister Riina Solman. Foto: Kairit Leibold/ERR

Rahvastikuminister õnnitles tänasel 15. sünnipäeval Tallinna Naiste Kriisikodu. Kriisikodu on Eesti suurim naiste tugikeskus pakkudes turvalist kohta ja kriisinõustamist lähisuhtevägivalla ohvritest naistele ja nende lastele. Kriisikodust on viieteistkümne aasta jooksul abi saanud 7063 naist koos lastega.

Rahvastikuminister külastas täna Tallinna Naiste Kriisikodu, et õnnitleda ja tänada selle eestvedajaid ja töötajaid. „Kahjuks on kurb tõsiasi, et mitte kõik teie maja lood ei ole õnneliku lõpuga – ja just sellepärast ma tänan teid, et te ei ole lasknud ennast sellest heidutada ega kaotanud lootust. Olete kõik need 15 aastat aidanud oma võimaluste piires igaüht, kes teilt on abi palunud. Neid abivajajaid on olnud tõesti väga palju, olete ju Eesti suurim naiste tugikeskus,“ lausus rahvastikuminister Solman oma õnnitluskõnes.

Tallinna Naiste Kriisikodu on loodud perevägivalda kogenud naistele lühiajaliseks turvaliseks peatuspaigaks, kui koju jäämine on vägivalla, ähvarduste või hirmu tõttu ohtlik. Kriisikodu pakub abivajajatele kriisi- ja psühholoogilist nõustamist, juriidilist nõustamist ja vajadusel turvalist majutust.  Kriisikodus viibimise maksimaalne periood on kuus kuud. Lisaks tegutsevad Tallinna Naiste Kriisikodu juures eesti- ja venekeelne tugigrupp perevägivalla ohvritele ning  venekeelne kunstiteraapiagrupp lastele.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahvastiku kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga