Kisub karmiks: politsei ja Terviseamet alustavad ühispatrulle

Lisaks kaubanduskeskustele ja meelelahutus- ning toitlustuskohtadele suunavad ühispatrullid rohkem tähelepanu ka ühistranspordile. Allikas: Terviseamet

Politsei alustab koos Terviseameti esindajatega ühispatrulle suurema koroonanakatumise riskiga piirkondades. Ühispatrullide käivitamine lähtub valitsuse korraldusest, mille kohaselt on vastutav asutus Terviseamet, kellel on ametiabi korras õigus politseid kaasata.

“Politsei ja terviseamet teevad edaspidi ühispatrulle neis kohtades, kus terviseamet hindab nakatumise riski kõrgemaks. Lisaks kaubanduskeskustele ja meelelahutus- ning toitlustuskohtadele suunatakse tähelepanu rohkem ka ühistranspordile,” ütles politsei- ja piirivalveamet (PPA) vanemkomissar Tago Trei reedel ERR-ile.

Politsei abi on eelkõige soovitud järelevalvetegevustes ehk sellega aitab ka politsei maskikandmist ja teistest piirangutest kinnipidamist jõustada.

Terviseamet kutsub kõiki üles kinni pidama ohutusmeetmetest

Terviseamet on saanud korduvaid päringuid seoses Eesti Laulu poolfinaalis ohutusmeetmete täitmisega. Nakkuse levik on hetkel väga kõrge ning ohutusmeetmete ignoreerimise puhul on tagajärjena piirangute jätkumine aprilli lõpuni või isegi kauemaks.

„See on äärmiselt kahetsusväärne, et üritusel ohutusmeetmeid ei täidetud. Terviseamet paneb Eesti Laulu korraldajatele ja kõikidele osalejatele südamele, et piirangud ei ole välja töötatud kellegi kiusamiseks, vaid viiruse leviku piiramiseks,“ ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Vaatamata sellele, et tegemist ei olnud avaliku üritusega, tuleb kinni pidada ohutusmeetmest. Need kehtivad igal pool, olenemata kokkusaamise vormist. Ürituste korraldajad peavad kinni pidama valitsuse kehtestatud reeglitest. Praeguses epidemioloogilises olukorras on äärmiselt oluline olla hea eeskuju.

Koroonaviiruse levik Eestis on püsivalt kõrge ja vaktsineerimisega hõlmatus pole veel piisav selleks, et saaksime end nakkusohu suhtes turvaliselt tunda. Hetkel saab iga inimene viiruse leviku piiramisele kaasa aidata vältides mittevajalikke kontakte, kandes maski, pestes käsi. Haigena tuleb püsida kodus.

„Kutsun Terviseameti ja kõigi meie viiruse vastu võitleva võrgustiku nimel Eesti Laulu korraldajaid tegema ettevalmistuses korrektuure, et 20. veebruaril toimuval teises poolfinaalis näidatakse ohutusmeetmetest kinnipidamisega head eeskuju,“ lõpetas Lanno.

Mullukevadine stsenaarium ei pea korduma ja ühiskond saab kasutusele võtta eelmisel kevadel saadud kogemuse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga