Esmased andmed: tulistaja lihtsalt kõndis taksode juurde ja avas tule

FOTO:Scanpix/ARTUR SADOVSKI/POSTIMEES

Ööl vastu reedet Tallinnas kaht taksojuhti tulistanud, neist ühe tapnud kurjategija sammus esialgsetel andmetel lihtsalt kliente oodanud sõidukite juurde ja avas tule. 

Prokuratuuri kinnitusel näitavad esialgsed andmed, et tulistaja ja taksojuhtide vahel puudus eelnev konflikt. See tähendab piltlikut öeldes, et relvastatud kurjategija astus lihtsalt taksode juurde ja vajutas päästikule. Tulistaja motiive politsei alles selgitab, kinnitati prokuratuurist BNS-ile. 

Tulistamine toimus öösel Telliskivi tänaval Loomelinnaku ees. Viga saanud mehed viidi haiglasse, kellest üks, 32-aastane mees, suri saadud vigastustesse haiglas. Teine taksojuht on üliraskes seisus. Käivitatud on suuremahuline politseioperatsioon tulistaja tabamiseks.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Janek Laaneväli sõnab, et Telliskivi tänav on varahommikul liiklemiseks suletud.

“Politseioperatsiooni on kaasatud suured politseijõud, kes töötavad sündmuskohal, et selgitada juhtunu asjaolusid. Samuti on väljas hulk politseinikke, kes kontrollivad piirkonda. Teeme kõik endast oleneva, et tulistaja kiiresti tabada,” sõnas operatiivjuht.

Alustatud kriminaalmenetlust juhtiva Põhja Ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Katrin Pärtlase sõnul viiakse kriminaalmenetlust läbi mõrvakatse paragrahvi alusel.

“Võime juba esialgse info pinnalt kinnitada, et pärast kahtlustatava tabamist, taotleb prokuratuur tulistaja vahi alla võtmist,” lisas prokurör Pärtlas.

Palume kõikidel inimestel, kel on sündmuse kohta infot, anda sellest teada häirekeskusele telefoninumbril 112 või kirjutada pohja.isikuvihje@politsei.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga