Kas sotsid eelistavad teaduse rahastamise asemel erakorralist pensionitõusu?

100 euro suuruse pensionilisa seadustamine ja elluviimine on hädavajalik,“ ütles Heljo Pikhof (SDE). /Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES

Täna toimub Riigikogu ees meeleavaldus, kus nõutakse, et riik tõstaks teadus- ja arendustegevuse rahastuse juba järgmisel aastal 1 protsendini SKP-st. Meeleavaldusega samal ajal annavad sotsiaaldemokraadid riigikogu saalis üle eelnõu, mis tõstaks erakorraliselt pensione juba 2020. aastast. Sotsiaaldemokraatide eelnõu kulu riigieelarvele on aga sama suur kui riigipoolne panus teadus- ja arendustegevusse.

Esialgse info põhjal plaanib riik tuleval aastal panustada teadus- ja arendustegevusse ligikaudu 200 miljonit eurot.

SDE fraktsiooni poolt koostatud eelnõu järgi tõuseks pensioni baasosa 100 euro võrra ja rahvapension 60 euro võrra. See nõuaks järgmisel aastal riigieelarvest 200 miljonit eurot. Sisse antud eelnõu valguses tekib kõsimus kas sotsiaaldemokraadid eelistavad teaduse rahastamise asemel erakorralist pensionitõusu?

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsus on lubanud hoida teadus- ja arendustegevuse kulud 0,71% SKP-st. See maksab 2020. aasta ligikaudu 200 miljonit eurot. Nelja aasta jooksul plaanitakse teadus- ja arendustegevusse suunata täiendavad 150 miljonit

Kommentaarid artiklile “Kas sotsid eelistavad teaduse rahastamise asemel erakorralist pensionitõusu?

 • 30. juuni 2021 kell 13:53
  Permalink

  Ma iase arvan,et tuleks hakata viima eestlasi välja eestist.

  Hirmuga vaatan, kuidas sureb välja meie kallis Maarjamaa. Maa mis pühendati halastuse jumalannale. Meie maa ei kao vist. Kuid sündide arvu väiksus ning koroona nullimised, jätavad suure jälje skp süsteemi. Meil on vaja lahendust.

  Ma ise arvan,et osad inimesed tuleks saata eesti kolooniatesse üle maailma. Ja panna nad seal sotsiaalsüsteemi külge. Ning ilma segmenteerimata. Nii et inimesed, kes on ühest hõimust, ei pea koos olema antihõimuga. Sedasi laheneks ära meil rassism. Just nii lihtsalt.

  Eestil tuleb luua partnersidemed erinevate piirkondadega maailmas. Ning läbi komisjoni saata nad sinna, kus neil on parim.

  Muidu.

  Need kes 1337 teevad siin, tuleks vangi panna. Ühe suure kübereterrori juhtumina. Seda nato nõudmisel. Sest nad levitavad ainult kuritegevuse rrs-e.

  Jah tõesti,

  väga tahame,et see sait oleks tõeline arutelu eestis.

  Tänan!

  Ise läheksin esimesel võimalusel kolooniasse. Olen surev inimene, kes tahab palmi alla.

  Vasta
 • 30. mai 2019 kell 20:14
  Permalink

  Siin oleks aeg loobuda Tšahkna aegsest arusaamast, et tähtis on eelnõu esitaja isik. Aeg on süveneda teemasse. Riik on uppumas erinevate tsunftide omavahelisse rahateki rebimisse, inimestelt aga on võetud nii otsustamisõigused kui rahalised võimalused. Siinkohal pole kusagil öeldud, et vanaduspensionide tõus tuleb teha teaduse rahastamise arvelt. Teadlastele ja valdkondadele tuleb raha suunata mitte protsendina, vaid konkreetsete tööde tegemiseks. Selle taustal leian mina küll, et Isamaa võiks kaaluda seekord sotside eelnõu toetamist (olles enne sotsidelt küsinud, kust see raha võetakse).

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga