Seeder: esmakordselt abiellunud tuleb vabastada riigilõivust

Foto: Urmas Luik

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul tuleks esmakordselt abiellunud vabastada Riigilõivust. Ettepanekut toetab ka rahvastikuminister Riina Solman, kelle sõnul tuleks üle vaadata abielude registreerimise kulud tervikuna.

„Meie riigi edu aluseks on tugev perekond. Riigil on erinevate meetmete abil võimalik väärtustada tugevat perekonda ja inimeste pühendumist teineteisele. Erinevad uuringud näitavad, et need perekonnad, kus vanemate vahel on sõlmitud abielu püsivad kauem ning riik peaks seetõttu abielu väärtustama. Riigilõivu kaotamine esmakordselt abiellunutele oleks märgiline sõnum ning seda tuleb toetada,” ütles Seeder.

Rahvastikuminister Riina Solmani sõnul on abielu sõlmimise riigilõivust vabastamine poliitilise otsustuse koht: „Riik soosib tänasel päeval abielu institutsiooni, kuid kindlasti on võimalik astuda täiendavaid samme. Täna on nime vahetamisel abielludes kehtestatud väiksem riigilõiv kui nime vahetamisele muudel põhjustel. See aga ei tähenda, et riik ei võiks teha senisest enam.”

Kommenteerides Tallinna Perekonnaseisuameti otsust mitmekordistada hindu abielu registreerimisel ütles Solman, et tema hinnangul võiks esmakordselt abielu sõlminutele olla abielu registreerimine üleriigiliselt tasuta võimalus nii nagu see on olnud näiteks maakonnakeskustes enne haldusreformi. “Koostan lähiajal  ülevaate abielu registreerimise võimalustest ja hindadest üle Eesti ning seejärel kaalume, kas ja kuidas muudatusi ette võtta. Perede ja abieluinstitutsiooni tugevdamine on peresõbraliku ja perekeskse Eesti huvides,” ütles Solman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga