Riigikogu valis täna esimeheks Henn Põlluaasa ning aseesimeesteks Helir-Valdor Seederi ja Siim Kallase. FOTO: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu valis täna 50 poolthäälega esimeheks tagasi Henn Põlluaasa ning aseesimeestena jätkavad seni sama ametit pidanud Helir-Valdor Seeder (51 poolthäält) ja Siim Kallas (40 poolthäält).

Riigikogu esimeseks aseesimeheks valitud Helir-Valdor Seederi sõnul võib praeguse eriolukorra lõppemise järel parlamendi roll tugevneda. “Võimalused on parlamendi käes. On täiesti võimalik, et riigikogu võtab valitsuselt mõned funktsioonid endale üle. Plaanitavate Riigikogu töö- ja kodukorra seaduse muudatustega oleks võimalik teha muudatusi, mis tugevdavad parlamendi rolli” ütles Seeder.

Isamaa esimees tunnistas, et tänane olukord näitab, et Riigikogu töö- ja kodukorra seadus vajab uuendamist ning need tulevad kindlasti arutlusele pärast eriolukorra lõppemist. “Hetkeolukord näitab, et vajame rohkem paindlikkust, näiteks, et saaksime teha eriolukorras rohkem kaugtööd. Esmalt on siiski vaja tegeleda nende eelnõudega, mis on seotud erakorralise olukorraga,” ütles Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga