Lääne-Tallinna keskhaiglas suri 25. märtsil koroonaviirusesse 83-aastane naine. Tegemist on esimese selle viiruse tagajärjel surnud inimesega Eestis.

ERR-i andmetel oli lahkunu 83-aastane naine, kes hospitaliseeriti Lääne-Tallinna keskhaiglasse 20. märtsil. Patsiendil oli teada varasem krooniline südame-veresoonkonna probleem.

“Sügav kaastunne kõigile lähedastele. See on emotsionaalselt väga raske hetk ja ääretult kurb päev. See näitab, et me peame jätkama võitlust viiruse levikuga,” ütles terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht dr Arkadi Popov, kelle sõnul peab olema valmis selleks, et viiruse tagajärjel võib Eestis surra veel inimesi, mistõttu on lähikontaktist hoidumine eakate ja krooniliselt haigete puhul erakordselt oluline.

Seoses kurva uudisega tegi avalduse ka president Kersti Kaljulaid, kes avaldas lahkunu lähedastele kaastunnet. Kaastunnet avaldas ka peaminister Jüri Ratas.

Uued meetmed tulekul

Eriolukorra valitsuskomisjonis lepiti 24. märtsil kokku täiendavad abinõud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks. Uued meetmed puudutavad inimeste vahelist distantsihoidmist avalikus ruumis (alates 25. märtsist) ning kaubanduskeskuste ja täiendavate meelelahutusasutuste sulgemist.

Avalikes kohtades nagu välistel mängu- ja spordiväljakutel, randadel, promenaadidel, tervise- ja matkaradadel ja siseruumides tuleb hoida teiste inimestega vähemalt kahemeetrit vahet, välja arvatud kodudes ja juhtudel, kui seda pole võimalik tagada. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. See piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele perekondadele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid.

27. märtsist jäävad suletuks kaubanduskeskused, välja arvatud seal asuvad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel. Kaubanduskeskuste söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük.

Avatuks jäävates poodides tuleb järgida põhimõtet, et liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrit vahet. Kõigi avatuks jäävate poodide sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu. Avatuks jäävad poed peavad tagama nimetatud reegli täitmise.

Samuti otsustas eriolukorra valitsuskomisjon, et söögikohad ja baarid tuleb õhtul kella 22-st sulgeda, toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu on lubatud ka pärast seda kellaaega.

Suletakse ka meelelahutus- ja lõbustuskohad, näiteks keegli-, bowlingu ja piljardisaalid, vesipiibukohvikud, täiskasvanute klubid.

Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödumisel.

«Ma palun meie kõigi veel tugevamat pingutust koroonaviiruse leviku tõkestamisel,» ütles peaminister Jüri Ratas ERR-ile. «Peame käituma «meie» ühiskonnana, mitte «minu» ühiskonnana. See on kõigi Eesti inimeste huvides. Mida kiiremini koroonaviiruse levik lõpeb, seda kiiremini me naaseme tavapärase elurütmi juurde.»

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga