Aktsiakapitali suurendamise tingimused Nordicat ei üllatanud

Eesti riigile kuuluv Nordica keskendub oma äritegevuses allhangetele teistes riikides. FOTO: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Nordic Aviation Groupi juhatuse liige Erki Urva sõnul pole valitsuse aktsiakapitali suurendamisele seatud uue ärimudeli arendamise tingimus üllatav, kirjutab rahvusringhääling (ERR). 

Valitsus otsustas reedesel kabinetinõupidamisel ettevõtte tulevikuedu tagamiseks suurendada aktsiakapitali Nordicas 30 miljoni võrra. Aktsiakapitali suurendamise tingimuseks on Nordic Aviation Group AS-i, Regional Jet OÜ ning Transpordi Varahaldus OÜ ühendamine. Uut ärimudelit peab Nordica esitlema valitsusele kahe nädala jooksul.

Urva sõnul ei ole valitsuse poolt Nordicale seatud tingimused üllatavad ning ettevõte on kolme firma ühendamise ettevalmistamisega tegelenud juba eelmisest suvest. Ta lisas, et ettevõtete ühendamise arutelu pidi jõudma märtsi lõpus valitsuse ette, kuid eriolukorra tõttu lükkus see edasi.

Urva märkis veel, et riik annab Nordicale abi ka seetõttu, et firma mängib rolli lennuühenduste taastamises. “Me oleme ka ise päris veendunud, et ühel hetkel, kui eriolukorrad lõppevad ja riigid avanevad, siis lendamine hakkab taastuma, aga kindlapeale ei taastu sellist olukorda nagu oli enne kriisi algust,” nentis ta.

Urva sõnul pole maailmas praegu lennundusettevõtet, kes ei vajaks riigiabi. “Seda on näha, et kui riik on keeldunud ühes või teises kohas abi andmisest, siis praktiliselt on järgnenud ettevõtete pankrotid,” sõnas Urva, tuues näiteks Virgin Australia ja Iirimaa Cityjeti.

Lisaks riigi 30 miljoni eurosele rahasüstile, aitavad Nordical Urva sõnul eriolukorraga toime tulla ka töötukassa meetmed ja SAS-i täiendav rahaline kompensatsioon, mille toel on võimalik katta püsikulusid.

Valitsus tegi 24. aprillil otsuse, et erinevatesse strateegilistesse ettevõtetesse (lennundus, raudtee, sadamad) tehakse täiendavad kapitalisüstid.

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul oli Nordiva toetamise eeltingimuseks, et avataks uued otseliinid, luuakse jätkusuutlik äristrateegia ning tänased lennuettevõtted konsolideeritakse. Sesteri sõnul lubas Majandus- ja Kommunikatsiooniminister Taavi Aas need tingimused ka täita.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga