Helir-Valdor Seeder: Euroopa Liidu liikmesriikidel peab säilima iseotsustamisõigus immigratsioonipoliitika üle

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul peab Euroopa Liit kiiremas korras kehtestama tõhusa kontrolli oma välispiiride üle  ning Kreekale ja vajadusel ka teistele riikidele tuleb anda piirkontrolliks efektiivset abi.

Seederi sõnul on Türgist Kreekasse suunduva immigratsiooni näol tegemist ebaseadusliku sisserändega. „Illegaalse rände lubamine annab Vahemere-taguste maade elanikele vale signaali, et ebaseaduslik immigratsioon ongi lahendus Euroopaase pääsemiseks. Lisaks tekitaks massiline sisseränne uuesti surve pagulaskvootide kehtestamiseks,“ ütles Seeder.

Seeder rõhutas, et migratsioonipoliiitka on iga riigi enda otsustada. „Isamaa on seisukohal, et Euroopa Liidu liikmesriikidel peab säilima iseotsustamisõigus oma immigratsioonipoliitika üle ja Eesti valitsus ei tohi nõustuda sisserände sundkvootide kehtestamisega. Euroopa Liit peab kiiremas korras kehtestama tõhusa kontrolli oma välispiiride üle  ning Kreekale ja vajadusel ka teistele riikidele tuleb anda piirkontrolliks efektiivset abi. Just sellise abiga näitab Euroopa Liit oma ühtsust ja solidaarsust rändesurve alla sattuvate piiririikide suhtes,“ ütles Seeder.

Seeder lisas, et Isamaa on jätkuvalt seisukohal, et Euroopa Liidu välispiiride jätkusuutlik kindlustamine ja kaasaegselt toimiva piirikontrolli väljaarendamine tuleb rahastada Euroopa Liidu ühisest eelarvest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga