Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder tegeleb ka ise põllumajandusega

Maaeluminister Arvo Alleri idee võõrtööliste asemele põllumajandust õpilastööjõuga toetada ei leia Isamaa erakonnas just suurt poolehoidu.

“See aeg on möödas, kus me sunniviisiliselt organiseeritud korras plaanimajanduse alusel saatsime inimesi põllule tööle,” ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder Postimehele vastuseks maaeluministri Arvo Alleri (EKRE) mõttele saata sügisest õpilased võõrtööliste asemel põldudele saaki korjama. Seeder lisas, et  tänapäeva põllumajanduses on palju tehnoloogilist tööd, mida väljaõppeta lihttöölisega asendada ei ole võimalik. Samas toetab ta seda kui mõni kool soovib vabatahtlikult ja projektipõhiselt õpilasi põllumajandustööga harjutada, et õpilased sellest liigselt ei võõrduks.

Isamaa peasekretär Priit Sibul võttis EKRE ministri ettepanekut aga huumorisoonega. “Naljaga võib öelda, et lugesin hiljuti Ekspressist, kuidas Tallinna linn suunab Linnateatri näitlejaid MUPOsse tööle. Täna on lootus, et augustist ja sügisest suudame kultuuriüritusi kriisieelses rütmis jätkata, aga kui sellest asja ei saa, siis teame, et maaeluminister võib Tallinna linnapea poole pöörduda,” ütles Sibul Delfile.

Maaeluministri ettepanekule reageerisid ka Isamaa Noorteühenduse liikmed. Noorteühenduse esimees Karl Sander Kase sõnul ei luba täna kehtiv töölepingu seadus sellist lahendust. “Töölepingu seaduse kohaselt ei tohi tööandja töölepingut sõlmida alaealisega juhul kui see takistab hariduse omandamist. Soovitan maaeluministril sellega tutvuda,” ütles Kase.

Maaeluminister Arvo Aller andis ERRi ajakirjanik Toomas Sildamile täna palju vastukaja tekitanud intervjuu, milles Aller käis välja mõtte, et võõrtöölisteta jäänud põllumajandusse saaks suunata õpilaste tööjõu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga