Jüri Luik: iga ajateenija roll on Eesti kaitsmisel võtmetähtsusega

Kaitseminister Jüri Luik. Foto: Eesti Uudised

Kaitseminister Jüri Luik ütles juulis teenistust alustanud ajateenijatele tehtud videopöördumises, et iga välja koolitatud ajateenija on üks Eesti sõdur rohkem, kellega meie vaenlane peab arvestama.

Juulis alustab kaitseväes teenistust ligi 2000 ajateenijat, kes asuvad teenima jalaväebrigaadides Tapal, Jõhvis ja Võrus ning mereväes. 11-kuulise teenistuse jooksul saavad ajateenijatest jaoülemad, rühmaülemad ja kaitseväe sõidukite juhid. Mereväe ajateenijad jätkavad pärast baaskursust teenistust mereväe laevadel.

Kaitseminister Luik märkis videopöördumises, et 100 aastat tagasi võitlesid Vabadussõjas Eesti iseseisvuse välja samasugused noored sõdurid, nagu tänased ajateenijad, andes vabaduse eest võideldes ka enda elu. „Et me saaks elada vabas Eestis kartmata sõjalist invasiooni vajab Eesti väljakoolitatud reservarmeed, mis oskab meie riiki kaitsta. Iga praegune ajateenija ja tulevane reservväelane täidabki seda rolli,“ lausus Luik.

Sellel nädalal teenistust alustavate ajateenijate seas on ka rekordarv naisi, kokku 40, kes Luige sõnul on vabatahtlikult otsustanud asuda „täitma Eesti riigi kõige tähtsamat ja auväärsemat ülesannet – kaitsta Eesti riiki ja tema kodanikke.“ Eelmisel aastal alustas kaitseväes kolme ajateenistusse kutsumise jooksul teenistust 38 naist.

Samuti tuletas Luik pöördumises meelde, et kahjuks ei pea me kodust kaugele vaatama, et näha kuidas idanaaber on sõjalises konfliktis oma naaberriigiga Ida-Ukrainas või okupeerimas naaberriigi alasid Krimmis ja Gruusias. Lisaks meenutas Luik, et viimase kuue aasta jooksul on Ukrainas langenud üle 13 000 inimese.

Vaata kaitseminister Jüri Luige pöördumist ajateenijatele:
https://youtu.be/QtotfxN0FPc

Et me saaks elada vabas Eestis kartmata sõjalist invasiooni vajab Eesti väljakoolitatud reservarmeed, mis oskab meie riiki kaitsta. Iga praegune ajateenija ja tulevane reservväelane täidabki kaitseminister Jüri Luige sõnul seda rolli. Foto: Aare Lepaste

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga