Terviseamet: kindlasti tuleb vältida reisimist kõrge riskiga piirkondadesse

Kui reisida Eestist kaugemal, siis pigem Lätis ja Leedus. Pildil Turaida piiskopilinnus Sigulda lähistel. Foto: Aare Lepaste

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul vahetab amet naaberriikide kolleegidega infot uute koroonaviirusesse nakatumiste kohta. Kindlasti tuleks vältida reisimist kõrge riskiga piirkondadesse. Parem on püsida kodumaal, kuid Läti ja Leedu reise siiski ära jätma ei pea.

„Kui nüüd reisida, siis ma kindlasti soovitan pigem reisida Eestimaal ja kui Eestist natuke kaugemale, siis pigem Lätis ja Leedus kui minna kuhugi kõrgema haigestumusega riikidesse, kuhu võib praegu odavaid pileteid olla. Eriti võib seda tulla, et Rootsi on head odavad piletid, aga siis peab inimene arvestama, et kui ta Rootsist tagasi tuleb, peab ta jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni. Sellel ajal ei maksta inimesele töövõimetusraha, inimene peab olema valmis selleks, et oma kulu ja kirjadega jääb isolatsiooni. See võib olla paljudele inimestele üle jõu käiv, selles mõttes tasuks kindlasti planeerida, kuhu hetkel reisida,“ rääkis Härma ERR-ile, kutsudes inimesi ettevaatlikkusele.

„Kindlasti peab ettevaatlik olema ja nõudeid meeles pidama, ikkagi hea kätehügieen ja rahvarohkeid kohti pigem vältida. Teatud ettevaatusabinõudega loodusreisid on täiesti teretulnud,“ lisas Härma.

Viimati teavitas Terviseamet positiivsetest viirusetestidest Eestis 10. juulil. Rahvastikuregistri andmete järgi laekus toona kaks positiivset testi tulemust Tallinna.

Eestis on koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga