Aasta kodanik 2020 on Terviseamet kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov

Aasta kodanik 2020 Arkadi Popov.

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas teisipäeval (24.11.2020) välja aasta kodaniku. Panuse eest koroonakriisiga võitlemisel ja inimestele rahustavate ning usaldusväärsete selgituste jagamise eest pälvis tiitli Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov.

Popov ütles tiitlit vastu võttes, et hindab tunnustust väga kõrgelt. Popovi kinnitusel kuulub see ka meeskonnale, kes toetas teda kevadel kriisi lahendamises, kuulub ka tervishoiusektori, terviseameti, ministeeriumi töötajatele, kellega koos kriisi lahendatakse. “Aga veel enam kuulub see Eesti rahvale, sest ainult koos panustades õnnestub lahing võita,” ütles Popov.

„See on väga-väga suur au. Kui see aasta algas, ei olnud mul isegi selliseid mõtteid, et mingisugused tiitlid järsku minu silmapiirile tekivad. Mulle on see suur tunnustus. Ma ei tea, kas ma olen seda väärt, sest sisuliselt see, mida ma tegin, tegin koostöös teiste meedikutega, Terviseameti kolleegidega, ministeeriumiga. Ja tegelikult iga inimene, kes Eestis elab, aitas väga tugevalt kaasa, sest üksinda kriisi vastu võidelda ei ole võimalik. On vaja meeskonda.“

Aasta kodanik 2020 Arkadi Popov peab arstina töötades kõige tähtsamaks inimlikkust. „Me peame inimlikult suhtuma nii patsientidesse kui ka kolleegidesse ja koostööpartneritesse. Austus ja inimlikkus peavad olema lahutamatu osa meie elust. Eriti siis, kui me räägime kriisiolukorrast, kuhu me sattusime sellel aastal. Kui inimesed on stressis ja kannatavad ja tunnevad end puudutatuna, siis inimlik suhtumine on see, mis aitab inimestel kriisiga hakkama saada,“ räägib Popov.

Arkadi Popovi sõnul on inimlikkus on see, mis teeb meid inimesteks. „Soe suhtumine isegi siis, kui ümberringi on stress. Tuleb vaadata teiste inimeste otsa ja mõelda, mida need inimesed tegelikult vajavad, et neil oleks parem tuju ja elu. Mõelge stressirohkes olukorras rohkem teiste inimeste peale, mitte ainult enda peale. Ma usun, et kui 50 protsenti inimestest niimoodi mõtleb, siis elu kindlasti muutub juba paremaks.

Aasta kodanik 2020 tunnustusega kaasnes rahaline preemia ja Reti Saksa skulptuur “Ühiskonna õis”.

Tänavuse aasta kodaniku konkursi moto “Kodanik võtab vastutuse” lähtus erakordseks kujunenud aastast. Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning tänavu anti aunimetus välja 18. korda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga