Riho Terrase hinnangul on Eesti valitsusel viimane aeg immigratsioonikriisi ärahoidmiseks

Riho Terrase rõhutusel peab Eesti valitsus kriisi ennetamiseks kiiremas korras võtma vastu seadused, mis võimaldavad illegaale tagasi saata. Foto: Erik Prozes/Postimees

Euroopa Parlamendi liige Riho Terras (Isamaa) leiab, et Leedu piiril käiva hübriidsõja valguses on Eestil viimane aeg vastu võtta meetmed migrantide lähteriiki tagasi saatmiseks.

Terras rõhutab, et harva on hunti nii kaugelt tulemas näha, et selleks valmistuda jõuab. Eesti ja Euroopa Liit on tema sõnul illegaalse immigratsiooniga seoses juba aastaid jäänud reageerija rolli ning Lukašenko kasutab seda hübriidsõjas ära.

„Euroopa riigid on ise süüdi selles, et me oleme illegaalide sihtkoht. Nad teavad, et neid siit naljalt minema ei saadeta ja Valgevene kasutab seda hübriidsõjas ära. Leedu piiril on Valgevene võimude poolt püsti pandud massiivsed laagrid illegaalidega, kust illegaale üle piiri paisatakse. Me näeme probleemi ja kuidas seda meie vastu ära kasutatakse – mida me enam ootame?“ küsib Terras.

Terrase sõnul tuleb Eesti valitsusel proaktiivselt vastu võtta meetmed, mis võimaldavad illegaalseid immigrante nende lähteriiki tagasi saata.

„Putin jälgib kindlasti Leedu-Valgevene piiril toimuvat suure huviga. Ma ei imesta, kui seal toimuval on ka tema käsi mängus. Me näeme, kuidas Leedu ägab 3000 illegaali koorma all ja Eestil ei saaks olukord lihtsam olema. Kaja Kallas, reageerida oleks hilja, kriisi tuleb ennetada – Eesti valitsus peab kiiremas korras kriisi ennetamiseks võtma vastu seadused, mis võimaldavad illegaale tagasi saata,“ leiab Terras.

Leedu-Valgevene piiri on sel aastal ebaseaduslikult ületanud üle 3000 immigrandi. Nende majutamiseks püstitatud laagrites levivad mässud ja rahulolematus, mis on samuti Leedu valitsuse proovile pannud. Valgevene on avanud lennuliinid Iraagist Minskisse, et illegaale kohale lennutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga