Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Neljapäeva teisel poolel sai teatavaks, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmest rahandusminister Martin Helme nõudis politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmasr Vaheri ametist lahkumist.

Ratas toetab Vaheri jätkamist

Keskerakonna liider ja peaminister Jüri Ratas kinnitas eelnevalt Vaheri usaldamist. “2018. aasta mais kinnitas minu juhitud valitsus Elmar Vaheri uueks ametiajaks politsei- ja piirivalveameti peadirektoriks. Siis ütlesin ajakirjandusele, et usaldan Vaherit peadirektorina ning uut politseijuhti ei otsi. Nende sõnade juurde jään ka täna,” kirjutas Ratas neljapäeva õhtul sotsiaalmeedias. 

Ratase sõnul on politsei- ja piirivalveamet olnud eeskujulik organisatsioon, mis teeb oma igapäevast tööd, et kõik saaksid elada turvalises ühiskonnas ja elukeskkonnas. “See töö seisneb sündmustele reageerides elu ja tervisega riskimises, aga ka kuritegevuse ennetamises. PPA ametnike ja töötajate tubli töö väljendub väga selgelt ka meie inimeste hoiakutes ning organisatsiooni usaldusväärsus küünib ühiskonnas 90 protsendini,” rääkis Ratas- 

“Sellise asutuse juhi umbusaldamiseks peavad olema väga selged ja kaalukad põhjused, mida keegi esitanud ei ole,” lisas Ratas. 

Martin Helme vabandas

Neljapäeva õhtul tunnistas Helme sotsiaalmeedias, et ta tegi vea.  “Muidugi, kogu tekkinud poliitilise paanika taustal pean tunnistama, et tegin vea, et sekkusin nii kiiresti ja jõuliselt teise ministri haldusalasse. Mul oli küll teema läbi arutatud erakonnakaaslasest siseministriga, aga peaministriga mitte. Tuleb tunnistada, et see ei olnud korrektne, mõistan Jüri pahameelt ja vabandan tema ees. Eks õpin kogu elu,” märkis Helme. 

Prokuratuuri kinnitusel ei ole ühtegi dokumenti võltsitud

Kommentaarid artiklile “Ratas: usaldan Vaherit tema ametis

  • 15. aug. 2019 kell 20:23
    Permalink

    Päti koht ei ole PPA peadirektori tool. Mida kiiremini sinna istutatud ebaaus tegelane ametist vabastatakse, seda parem. Ja Isamaa riigist hooliva erakonnana peaks mehikese kiiret ametist vabastamist kindlasti toetama.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga