Elva valimisliit Ühiselt Edasi ühendab kohalikel valimistel jõud Isamaaga

Juhani Jaeger, Madis Ess, Toomas Laatsit ja Fred Koppel. Foto: elvamaa.ee

Elva kohaliku valimisliidu Ühiselt Edasi eestvedajad Toomas Laatsit, Madis Ess ja Fred Koppel kandideerivad kohalikel valimistel Isamaa nimekirjas.

Isamaa esinumber ja Elva vallavanema kandidaat Juhani Jaeger märgib, et liitujate meelsus haakub hästi Isamaa sooviga tuua valla juhtimisse energiat ja õhinapõhisust. “Uued mõttekaaslased on juba kodanikualgatuse korras pannud valda kuhjaga teotahet. Kuna olen ise poliitikas uus ja vaatan asju idealisti pilguga, tekkis meie seltskondadel kiiresti sarnane arusaam valla tulevikust. Mis muud, kui paneme koos Elva valla elama,” avaldab Jaeger heameelt.

Toomas Laatsiti sõnul on tal pikema aja jooksul kujunenud arusaamine valimisnimekirjade lähedaste eesmärkide suhtes. “Alguse sai lähenemine võitlusest Verevi liivaranna kaitsmisel täisehitamise vastu. Tutvudes nüüd Isamaa Elva valimisprogrammiga meeldib mulle nende soov vaadata Elvat nii tänaste probleemide kontekstis, kui ka pikas strateegilises vaates,” sedastab Laatsit.

Elva elu aktiivses kujundamises on Laatsit, Ess ja Koppel osalenud juba üle kümne aasta. Ess on tänane vallavolikogu liige, Koppel on olnud varasemalt aktiivne volinik ja volikogu aseesimees, Laatsit juhib tänast Elva linna piirkonnakogu. Muu hulgas on kolmik osaliselt tuumaks ka kodanikuühendusel Elva Elama. Viimase kaheksa aasta jooksul, on tehtud palju Elva kaunistamiseks, alates raudteejaama purskkaevu loomisest kuni lumekoristuseni Elva Kesk tänava jalgrattateelt, mida vallavalitsus ei nõustunud hooldama.

Madis Essi sõnul on selge see, et mingite asjade ära tegemiseks peab kogukond ise käe külge panema. “Aga kui ma vaatan näiteks asfaltteel laiutavaid hiiglaslikke porilompe, mida tänane võimuliit ei ole nelja aasta jooksul likvideerinud, siis ütlen lihtsalt: ega need asjad muidu korda ei saa, kui tuleb valida uued tegijad valda juhtima,” põrutab Ess.

Fred Koppel nõustub Essiga ja julgustab iga aktiivset inimest valimistel kandideerima. “Üle-eelmistel valimistel tegime ajalugu justnimelt tänu uutele kandidaatidele ja mõtetele, mis tulid tavaliselt elvalastelt. Uus ühendnimekiri Isamaa on Elvas nüüd loomulikult valimiste favoriit ja läheme valimisi võitma!” märgib Koppel.

Erakonna ja kodanikuliikumise koostöö toob täiendusi ka eelolevate valimiste programmi. Nimekirja uute liitunute kaasabil täiendatud programmdokumendi plaanib Isamaa avaldada septembri alguses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga