EPL: Kesk- ja Reformierakonna eelarves haigutab miljonieurone auk

Aastaid vastutustundliku rahanduspoliitika olulisusest rääkinud Reformierakondlased ei suuda enda erakonna rahaasju korras hoida. Seda vaatamata asjaolule, et erakondadest saab riigieelarvest enim rahalist toetust just Reformierakond/Foto Tairo Lutter/POSTIMEES

Viimase poole aasta jooksul kulutasid riigikogu erakonnad valimiskampaaniale ligi üheksa miljonit eurot, süvendades sellega niigi kehva rahalist seisu. Ligikaudu miljoni euroga on miinuses Reformierakond ja Keskerakond. Parim rahaline seis oli erakondadest Isamaal, kes suutis ainsana oma rahalise seisu plussis hoida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Seekordsete riigikogu valimiste eel tegid kõige kallima kampaania keskerakondlased, kes kulutasid viimase poolaasta jooksul erakonna ja kandidaatide isiklikku raha kokku 2,65 miljonit eurot. Reformierakonna kampaania kogukulu oli 2,25 miljonit, EKRE-l 900 000 eurot. Isamaa ja sotsiaaldemokraatid kulutasid kampaaniale 1,5 miljonit eurot.

Artiklist selgub, et ligikaudu miljoni euroga on miinuses Reformierakond ja Keskerakond. Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni esimehe Kaarel Tarandi sõnul ei tohiks need kaks erakonda kulutada oma vahendeid millekski muuks kui vanade arvete maksmiseks. Lisaks on netovara miinus üleval ka EKRE-l ja Sotsidel.

Ainsana on plussis Isamaa

Tarandi sõnul oli erakondadest kõige paremas rahalises seisus Isamaa. Juba kolm kuud tagasi oli erakonna netovara tulem 800 000 eurot. Kui Isamaa võib rahulikult järgmist kampaaniat teha, siis Kesk- ja Reformierakond peaksid mõtlema, kust leida raha maksmata arvete katteks.

Loe täispikka lugu Eesti Päevalehest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga