Urmas Reinsalu leiab, et Venemaa nõudmised seavad ohtu Eesti iseseisvuse

Urmas Reinsalu sõnul on Venemaa nõudmistele otsa vaadates võimatu ette kujutada, et piirilepingu küsimuses saaks konsultatsioone jätkata. Foto: Raigo Pajula

9. aprillil toimus välisminister Eva-Maria Liimetsa telefonikõne Vene välisminister Sergei Lavroviga. Vene välisministeerium andis mõista, et Eesti ja Venemaa vahel sõlmitud piirilepingu ratifitseerimiseks tuleb Eestil loobuda lepingu ratifitseerimisel viitamisest Tartu rahulepingule.

Riigikogu liige ja endine välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) leiab, et Venemaa nõudmised seavad ohtu Eesti iseseisvuse ning seetõttu ei saaks konsultatsioone jätkata. “Piirilepingu hind on siis sellist nõudmistepaketti vaadates ISE OLEMINE. Mul on võimatu ette kujutada, et taolistele nõudmistele otsa vaadates saaks selles küsimuses konsultatsioone jätkata,” kirjutab Reinsalu sotsiaalmeedias.

Reinsalu hinnangul tähendab Venemaa nõue, et Eesti ei viitaks piirilepingu puhul Tartu rahule ja muudaks oma sisepoliitikat nii, et Venemaa saaks oma mõju Eesti üle laiendada. “Ja mis kõige alandavam, lõpetaks “ajaloo võltsimise” ehk kehtestaks enesetsensuuri Eesti okupeerimise ja õigusliku järjepidevuse teemadele,” märkis Reinsalu.

“Kellel niisugustes küsimustes aruteluks Venemaaga on Eestis mandaat?” küsib Reinsalu, pidades ühtlasi üllatavaks, et teemakohane Eestipoolne pressiteade vaikis Venemaa nõudmistepaketist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga