Tallinna linnavolikogu fraktsioonid kutsuvad üles mitte lubama ohtlike ainete laadimist laevalt laevale

Keskkonnainspektorid lähevad tankerile. Foto: Agni Kaldma

Isamaa fraktsiooni üleskutsel allkirjastasid Tallinna linnavolikogu neli fraktsiooni avaliku pöördumise keskkonnaminister Tõnis Mölderile, millega kutsuvad üles mitte lubama ohtlike ja kahjulike ainete laevalt laevale laadimist Tallinna piirkonnas.

Avaliku informatsiooni kohaselt plaanib keskkonnaminister lähiajal esitada valitsusele kinnitamiseks ohtlike ja kahjulike ainete laevalt laevale laadimise (STS-operatsioon) korra muutmise, mis võimaldaks ohtlike ja kahjulike ainete laevalt laevale ümberlaadimist ka Tallinna piirkonnas ankrualal „G“, mis asub Kakumäe lahe suudmes. Antud tegevus kujutab endast ümbritsevale keskkonnale suurt ohtu ja pole seetõttu paljudes maailma piirkondades rannavetes lubatud.

Ohtlike ja kahjulike ainete STS toimingud sellel alal – Kakumäe ja Tiskre elamupiirkonnad, Kakumäe rand ning Rannamõisa maastikukaitseala – kujutavad potentsiaalselt ohtu nii piirkonna loodusele kui tuhandetele seal elavatele inimestele. Samuti paluvad volinikud tõsiselt kaaluda, kas selline tegevus Eesti rannavetes peaks üldse olema võimalik.

Pöördumise allkirjastasid Reformierakonna fraktsiooni nimel fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimel fraktsiooni esimees Mart Kallas, Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni nimel fraktsiooni esimees Anto Liivat ja Isamaa fraktsiooni nimel fraktsiooni esimees Mart Luik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga