Tartu Linnavolikogu liige Kaja Tarto liitus Isamaa erakonnaga

Kaja Tarto FOTO: sotsiaalmeedia

Kristliku Pereraadio toimetaja Kaja Tarto astus Isamaa erakonna liikmeks. Tarto valiti 2017. aasta kohalikel valimistel Tartu Linnavolikogu liikmeks EKRE nimekirjas, kuid ta lahkus erakonna ridadest vahetult enne 2019. aasta Riigikogu valimisi.

Kaja Tarto sõnul on tema jaoks tähtis ennekõike sisuline töö. „Vastandumine ja konfliktide otsimine ükskõik millise erakonna poolt ei ole minu hinnangul edasiviiv jõud. Konfliktidega kaasnevat ebakindlust oleme näinud nii Tartu linnas kui ka riigi tasandil. Otsustasin liituda Isamaaga, sest see erakond on avatud aruteludele ning valmis otsima ühiskonnas ühisosa. Tartu linn on sellise põhimõtte rakendamiseks õige koht ning meil on võimalus olla eeskujuks teistele Eesti omavalitsustele. 2024. aasta Kultuuripealinna tiitel peaks pakkuma kõigile siinsetele poliitilistele jõududele piisavalt motivatsiooni ühisosa otsimiseks,“ ütles Tarto.

Isamaa Tartu piirkonna juht Kaspar Kokk tervitas Kaja Tarto otsust liituda Isamaaga. „Mul on hea meel, et Kaja liitumisega suureneb isamaaliste häälte arv volikogus. Viimaste kuude ebastabiilsus linnajuhtimises pole kindlasti ühelegi tartlasele meeltmööda. Kaja liitumisega suureneb meie võimekus volikogus ning jälgime uue koalitsiooni tegemisi suure huviga. Olen kindel ka selles, et Kaja Tarto liitumisest võidab terve Isamaa Tartu piirkond. Tal on kindlad väärtused ja selged sihid, mis kõnetavad Isamaa liikmeid ja Tartu elanikke,“ ütles Kokk.

Kaja Tarto liitumisel Isamaa Erakonnaga kasvab Tartu volikogus opositsiooni kuuluva Isamaa häälte arv linnavolikogus seniselt 3-lt häälelt 4-le.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga