Täpselt 9 kuud lahutab meid järgmise kevade Riigikogu valimistest. Eesti vanima jätkuvalt tegutseva erakonna ISAMAA jaoks saavad need olema nii ellujäämise kui uuestisünni valimised.

Kui möödunud aasta suvel kohalike valimiste eel räägiti päris häälekalt IRLi peatsest lõpust, siis need jutud on tänaseks vaibunud. Kohalikel valimistel tõestasime, et meid on ilmselgelt liiga vara maha kanda, erakond sai üleriigiliselt 8% toetuse, sellele lisaks kandideerisid edukalt meie inimesed kohalikes valimisliitudes. Tulemusena oleme kolmandikus Eesti omavalitsustes jagamas valitsemise vastutust. Seetõttu enamus poliitikavaatlejaid prognoosib täna, et järgmises Riigikogu koosseisus on esindatud 5 erakonda, nende hulgas kindlasti ka ISAMAA fraktsioon. Selge, et need valimised võidab kas Keskerakond või Reformierakond, kuid milline saab olema ISAMAA esindatus, sõltub meie kõigi pingutusest järgneva 9 kuu jooksul.

Oleme oma maailmavaate paika vaielnud ja läheme oma juurte juurde tagasi. Selle tõestuseks on ka ISAMAA nime taaskasutuselevõtt. Kuid sellest kindlasti üksi ei piisa, peame rääkima teemadel, mis Eesti inimestele tegelikult tähtsad on.

On ju poliitikutel halb komme, et paljude ebamugavate küsimuste puhul proovitakse neist esimesel võimalusel kõrvale hiilida ja kuidagi külg ees vastandlike arvamuste vahelt läbi pugeda. Enamasti see ei õnnestugi aga proovitakse ikka ja jälle uuesti. Kui teeks nüüd nii, et räägiks otse ja asjast ning tegutseks sama sirgjooneliselt.

Keskerakonna koostööleping Putini parteiga, tselluloositehas, tulumaksureformi ebaõnnestumised, maapiirkondi kägistavad aktsiisid, raha põletamine pensioni teises sambas- me peame nendest teemadest rääkima. Keerutamata ja ausalt.

Emajõe äärde ei kerki kunagi tselluloositehast, sest pea kõik tarlased on selle vastu ja demokraatlikus õigusriigis ei lähe valitsus robustselt oma rahva tahte vastu.

“Mr Gorbatšov, tear down this wall!” ütles USA president Ronald Reagan oma kuulsas Berliini kõnes juunis 1987. Sama selgelt peame me ütlema oma koalitsioonipartnerile: “Jüri Ratas, tõmmake puruks see “külmunud” koostöölepe Putini parteiga!” Vastasel juhul ei saa te kuidagi juhtida eestimeelset erakonda.

Selle kevade populaarseimas dokumentaalfilmis “Rodeo” toob erakonna auesimees Mart Laar meieni lihtsa aga üdini pädeva tõdemuse: “Kui on valida, kas teha või mitte teha, siis tuleb kindasti teha”. See on ISAMAA, erakonna, kes läbi ajaloo on julgenud asju ette võtta, tegelik sisu.

Selleks, et meie inimeste mõtted takistusteta kohale jõuaksid, hakkame oma toetajate ja kõigi teiste huvilistega suhtlema otse omi meediakanaleid kasutades. Käivitame uudisteportaali https://eestiuudised.ee, kus ka teie kaastööd on väga teretulnud. Lööge kaasa ja teeme ISAMAAST taas Eesti konservatiivse poliitika juhterakonna.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga