Kiisler: Valitsuse otsus moodustada kliima- ja energiakomisjon on samm õiges suunas

Siim Kiisler. FOTO: Marko Saarm/SAKALA

Tänasel valitsuse istungil otsustati moodustada kliima- ja energiakomisjon, mille eesmärk on vähendada Eesti kasvuhoonegaaside heidet.

Endine keskkonnaminister Siim Kiisler ütles, et see on igati positiivne samm selle valitsuse poolt seada kliimaküsimused üheks prioriteediks. „Keskkonnasõbralik käitumine ja rahateenimine ei ole omavahel vastuolus, saab mõlemat,“ ütles Kiisler.

„Seni on Eestil hästi läinud, oleme oma CO2 kvoote müünud teistele riikidele ning saanud nende vahendite abil teha riigile olulisi investeeringuid nii transpordisektorisse, kui ka näiteks avalikesse hoonetesse. Kuid edaspidi läheb raskeks, kui me oma investeeringuid ei muuda. Need riigid, kes käituvad täna targalt ning investeerivad kasvuhoonegaaside vähendamisse, on riigid, kes tulevikus müüvad kvoote. Kui Eesti on selles küsimuses aeglane, siis oleme tulevikus meie need, kes peavad väga kalli hinnaga teistelt riikidelt lisakvoote ostma,“ selgitas endine keskkonnaminister.

„Peame olema väle ja paindlik riik ning oma otsustes suurtele riikidele eeskujuks, mitte jooksma teiste sabas,“ lisas Kiisler.

Loodava komisjoni eesmärgiks on vähendada Eesti kasvuhoonegaaside heidet, parandades sellega Eesti majanduse konkurentsivõimet ning tagades energiajulgeoleku ja -varustuskindluse. Komisjoni tegevust juhib peaminister ja liikmed on haridus- ja teadusminister, kaitseminister, keskkonnaminister, majandus- ja taristuminister, rahandusminister ja välisminister.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga