Solman ja lasterikaste perede liidud: Perepiletid peavad arvestama ka suurte peredega

Riina Solman (vasakult neljas) on koos mõttekaaslastega veendunud, et laste saamiseks tuleb riigil luua võimalikult turvaline elukeskkond. Foto: Isamaa erakond

Kohtumisel Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu esindajatega arutas rahvastikuminister Riina Solman, kuidas tagada suurtele peredele parem ligipääs avaliku ja erasektori teenustele.

„Peredele soodustusi ja perepileteid pakkuvad ettevõtted võiksid rohkem arvestada, et peres võib kasvada ka rohkem kui kaks last,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman. „Peaksime jõudma sinnani, et perepiletitel ei piirataks laste arvu. Näiteks on levinud, et tavapärane perepilet sisaldab pääsmeid kahele vanemale ning kahele lapsele. Paljude suurperede jaoks tähendab see seda, et mõni laps peaks jääma koju.“

Tallinna ja Harjumaa Suurperede Liidu juhatuse esimees Lea Vaabel sõnas, et ühiskond peab olema valmis muudatuseks, et suurperede kõik lapsed oleksid oodatud nii mängutubadesse kui ka erinevatesse teemaparkidesse ja muuseumitesse. „Näiteks on Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede liidu liikmetest tervelt 174 peret, kus kasvab 4 last ja 86 peret, kus lapsi on 5 või rohkem. Teiste seas on kaks peret, kus kasvab 9 last ja üks kümne lapsega pere,“ lisas Vaabel.

Rahvastikuminister tänas suurte perede liitude esindajaid perekaardi süsteemi rakendamise eest ja rõhutas, et perekaart on üks hea viis, kuidas anda ettevõtjatele infot selle kohta, kellele võiks teha suurte perede soodustusi. „Usun, et koos suuri peresid esindavate liitudega saame sel teemal teha selgitustööd nii avalikus kui ka erasektoris,“ lisas ta.

Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu üks suur eesmärk on liikmetest peredele täiendava abi korraldamine ning kaasarääkimine parema perepoliitika kujundamisel. Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede liitu kuulub 280 peret. Nelja ja enama lapsega peresid koondavasse katusorganisatsiooni – Eesti Lasterikaste Perede Liitu – kuulub 1550 peret.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga