Koalitsioonipartnerid leppisid kokku kevadel planeeritava abieluteemalise rahvaküsitluse küsimuse ning lähiajal peaks Riigikogu küsitluse toimumise ja ka küsimuse ära kinnitama.

ERR-ile teadaolevalt on küsimus “Kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?”. Küsimus on praegu Riigikogus koalitsioonierakondade fraktsioonides arutlusel ja sellest lähtuvalt võib ka muutuda, kuid pigem on muutumine vähetõenäoline.

Isamaa juht Helir-Valdor Seeder ei kinnitanud ega lükanud seda väidet ümber. Seeder ütles, et valitsus ei soovi avalikkusele sõnastust avaldada enne kui see on saanud fraktsioonide õnnistuse.

Seederi sõnul panid kolm valitsuserakonna esimeest 11. novembril abielureferendumi küsimuse sõnastuse paika. Väidetavalt kooskõlastati küsimus ka õiguskantsleri ning mitme juristiga. Ametlikku juriidilist hinnangut küsimusele ei tellitud, vahendab Delfi.

“Oleme saanud tagasisidet, et küsimus on korrektne, sellele saab vastata jah/ei vormis,” ütles Seeder, kelle sõnul on vaja küsimus veel fraktsioonides lõplikult kinnitada ning pärast seda saab eelnõu Riigikokku saata.

Rahvaküsitlus abieluteemadel peaks toimuma tuleva aasta kevadel. Plaani kohaselt võiks see toimuda 25. aprillil, kuid vabariigi valimiskomisjon on öelnud, et varaseimalt saab rahvaküsitluse korraldada tuleva aasta mai lõpul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga