Juhani Jaeger: eriarvamused tuleb klaarida erakonna sees

Foto: Gabriela Urm /Festival Hingede Öömuusika

Isamaa Perede Ühenduse aseesimees Juhani Jaeger taunib erakonna nelja ühenduse ühisavalduse lekitamist ajakirjandusse.

Teisipäeva (10.11) keskpäeval erakonna eestseisuse kinnisesse listi saadetud pöördumise sisu jõudmine ERR-i uudistesse loetud tunnid hiljem viitab Jaegeri sõnul siseinfo teadlikule levitamisele. “Selline asjaajamine ei ole korrektne ja kahjustab usalduslikke suhteid, mis peaksid aatekaaslaste vahel valitsema. Sisedemokraatia toimimiseks peab erakonna liikmetel ja liikmeühendustel olema võimalus lahendada lahkarvamused siseringis. Minek avalikku meediasse on manipulatiivne teguviis,” leiab Jaeger.

Kommenteerides ühenduste etteheiteid Tõnis Konsi suhtes leiab Jaeger, et isiklikule arvamusele on õigus igal erakonna liikmel. “Ühenduste etteheiteid põhjustas isikliku eriarvamuse esitamine viisil, mis seadis kahtluse alla erakonnas heaks kiidetud otsuse toetada abielu määratlemist naise ja mehe liiduna. Eriarvamused iseenesest on ju loomulikud. Neid on kõigil, ka mul endal. Kui erakond on demokraatlikul viisil leidnud ühisosa, siis tuleb seda aktsepteerida ja erakonnast väljaspool tegutseda ühtse programmi nimel,” lisab Jaeger.

10. novembril saatsid neli Isamaa liikmeühendust eestseisusele ühise pöördumise, milles avaldati toetust abielu määratlemisele naise ja mehe liiduna. Samas tauniti Tõnis Konsi poolt meedias levitatavad väidet, nagu puuduks erakonnal nimetatud küsimuses seisukoht. Pöördumise esitasid Isamaa Perede Ühendus, Naiskogu IREN, Kristlik Ühendus ja Ühendus Rahvuslased. Uudis pöördumise tegemise kohta avaldati ERRi portaalis veel enne eestseisuse koosolekut.

Isamaa Erakonna suurkogu kinnitas 2018. aastal maailmavaate aluspõhimõtted, mille kohaselt peab abielu mehe ja naise vahel olema põhiseaduse kaitse all. 2019. aasta Riigikogu valimiste programmis anti valimislubades teha põhiseadusesse vastav täiendus. Sama põhimõtet kinnitab kehtiv koalitsioonileping, nähes ette abielu mõiste küsimuses rahvahääletuse korraldamise. Riigikogu valimiste programmi ja koalitsioonilepingu on kinnitanud erakonna volikogu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga