Helir-Valdor Seeder ja Sven Sester tegid ettepaneku Eesti-Vene ja Eesti-Valgevene parlamendirühmade tegevuse lõpetamiseks. FOTO: Mihkel Maripuu, Postimees

Tänasel Riigikogu istungil tõstatas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder küsimuse Eesti-Vene ja Eesti-Valgevene parlamendirühma tegevuse lõpetamisest, misjärel teatas Eesti-Vene parlamendirühm, et lõpetab tegevuse. Pärast Sven Sesteri vastavasisulist ettepanekut teatas hilisõhtul ka Eesti-Valgevene parlamendirühm, et lõpetab tegevuse.

Riigikogus tegutseb mitu parlamendirühma, mille eesmärk on edendada suhteid Riigikogu ja teiste riikide parlamentide vahel. Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kutsus täna riigikogus toimunud riigikaitsekomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Euroopa julgeolekuolukord seoses Venemaa agressiooniga Ukraina vastu” arutelu käigus üles riigikogu Eesti-Venemaa-ja Eesti-Valgevene parlamendiühmade tegevuse lõpetamisele.

Istungi järel saatis Eesti-Valgevene parlamendirühma aseesimees Sven Sester (Isamaa) rühma liikmetele kirja ettepanekuga tegevus lõpetada. “Saatsin täna Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühma liikmetele kirja ettepanekuga parlamendirühm laiali saata. Vaadates Venemaa vastuvõetamatut sõjategevust Ukrainas ja Valgevene toetust kuritööle Ukraina riigi ja rahva vastu, tuleb Eesti-Valgevene parlamendirühma tegevus lõpetada,” kirjutas Sester sotsiaalmeedias lisades, et ta loodab, et ka teistel parlamendirühma liikmetel jagub südametunnistust see samm astuda.

Eesti-Vene parlamendirühm lõpetas tegevuse teisipäeva õhtul. „Olukorras, kus Vene Föderatsiooni Riigiduuma liikmed hääletasid Vene-Ukraina sõja ning suveräänse Ukraina riigi territoriaalse terviklikkuse lõhkumise poolt, ei ole parlamentaarse koostöö jätkumine nendega kahjuks võimalik,“ ütles rühma senine esimees Aadu Must (Keskerakond).

Eesti-Valgevene toetusrühma, mida juhib keskerakondlane Igor Kravtšenko, liikmed teatasid hilisõhtul, et nõustuvad Sven Sesteri ettepanekuga. See tähendab, et Eesti-Valgevene parlamendirühm lõpetab tegevuse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga