Isamaa erakond ja Eesti Memento Liit sõlmisid koostöölepingu

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja Eesti Memento Liidu juhatuse esimees Arnold Aljaste allkirjastasid koostööleppe, mis katab järgmist nelja-aastast Riigikogu perioodi.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja Eesti Memento Liidu juhatuse esimees Arnold Aljaste allkirjastasid 19. jaanuaril koostööleppe, mis katab järgmist nelja-aastast Riigikogu perioodi.

Isamaa ja Eesti Memento Liidu koostööst on saanud meeldiv traditsioon – esimene ühine leping allkirjastati 2007. aastal ning sellest ajast saati on Riigikogu valimiste eel alati kokkulepet värskendanud. Tänavune leping on seega järjekorras juba viies.

Kui koostöö algul oli selle keskne eesmärk kommunismiohvrite memoriaali rajamine, siis juba teist lepingut järjest saab esimest punkti alustada üleskutsega memoriaali aktiivseks kasutamiseks. Lisaks räägib koostöölepe muuhulgas avalikust ruumist okupatsioonimonumentide eemaldamisest, eesti keele kaitsmisest ning noorte isamaalise kasvatuse edendamisest.

„Meie koostöö tähtsus suureneb iga päevaga,“ tänas Eesti Memento Liidu juhatuse esimees Arnold Aljaste partnereid Isamaast, et üheskoos ei lasta unustushõlma okupatsioonivõimude korda saadetud kuritegusid. „Meie praegune kõige suurem mure on, et 22 000 nime, kes on kantud Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali seintele – tegelikult peaks neid olema seal vähemalt topelt nii palju, sest sõjaohvrite sekka pole kantud näiteks mobilisatsiooni all töölaagrisse küüditatuid.“

Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder nentis, et sündmused tänapäeva maailmas tuletavad valusalt meelde, miks on vaja mäluorganisatsioone. „Meie pika koostöö eesmärgiks on olnud Nõukogude okupatsioonkuritegude uurimine, mälestuste talletamine ning nende kuritegude hukkamõistmine, mis pandi toime Eesti rahva ja riigi kallal. Meie ühine kohus on hoida ning talletada neid Eesti rahva mälestusi ja katsumusi ka järgmiste põlvede jaoks, et ka tänane noor põlvkond mõistaks võimalikke ohte meie iseseisvusele. Täna allkirjastatud koostööleping on üks järjekordne samm sel teel,“ lisas Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga