Seeder: Ukraina toetuseks tehtud annetused ja kingitused tuleb vabastada tulumaksust

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder

Isamaa fraktsioon esitas täna riigikogule seadusemuudatuse, mille tulemusel vabastataks tulumaksust juriidiliste isikute annetused ja kingitused Ukraina vabadusvõitluse, sõjapõgenike ja humanitaarabi toetuseks.

Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on Eesti inimesed kui ettevõtjad olnud solidaarsed Ukraina rahvaga. „Eesti inimesed ei saa pealt vaadata, kuidas hävitatakse Ukraina riiki ja tapetakse süütuid inimesi. Eesti inimesed ja ettevõtjad on panustanud rahaliselt kui humanitaarabiga Ukraina toetamisse. Väikese riigina teame, et selline tugi on ääretult vajalik. Osalemine nii mastaapses sõjas on ülimalt kulukas Ukraina riigile ja rahvale,“ ütles Seeder.

„Eesti seadusandlus piirab täna juriidilisel isikul maksuvaba abi andmist Ukraina toetamiseks. Seetõttu sooviime muuta tulumaksuseadust nii, et vabastada tulumaksust annetused ja kingitused, mis on mõeldud praegu Ukraina toetamiseks. Ma loodan, et Riigikogu menetleb seda võimalikult kiiresti ja toetab Isamaa algatatud eelnõu,“ ütles Isamaa erakonna esimees.

Eelnõu järgi peavad annetused olema tehtud Vabariigi Valitsuse poolt määratavatele kontodele kuni 24. veebruarini 2023. aastal, kes korraldab annetuste sihipärast suunamist abivajajatele Ukrainas. Hiljem on võimalik hinnata, kas seda on otstarbekas pikendada aasta pärast või mitte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga