Riigikogu liikmed soovivad kaubandusembargo kehtestamist Venemaa vastu

Pildil: Isamaa aseesimees Urmas Reinsalu

28 Riigikogu liiget algatasid tänasel istungil Riigikogu pöördumise eelnõu, milles nõutakse viivitamatult Venemaale ja Valgevenele karmimate sanktsioonide kehtestamist, et mõjutada Venemaad sõjategevusest loobuma.

Pöördumise üle andnud Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul tuleb olukorras, kus Venemaa suurendab sõjalist survet Ukrainale, suurendada viivitamatult ja märkimisväärselt survet Venemaale. „Selle pöördumisega kutsutakse meie liitlasi üles kehtestama kaubandusembargot Venemaa vastu ning lisaks sulgema õhuruumi ja sadamaid Vene lennukitele ja laevadele.“

„Riigikogu kutsub kõikide riikide parlamente võtma vastu avaldusi, milles kutsutakse enda valitsusi üles toetama kohe rakenduvate täiendavate sanktsioonide kehtestamist Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi vastu. Riigikogu kutsub üles viivitamata kehtestama Venemaa Föderatsiooni vastu kaubandusembargo, mis kätkeks endas ka naftat, gaasi ja teisi maavarasid,“ seisab pöördumises EL-i liikmesriikide, USA Kongressi ja teiste riikide parlamentide poole.

Pöördumise algatasid 28 Isamaa ja EKRE fraktsiooni liiget.


Eesti Vabariigi Riigikogu pöördumine Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide, USA Kongressi ja teiste riikide parlamentide poole, kes on kehtestanud sanktsioone Venemaa Föderatsioonile Ukraina-vastase sõja eest

Riigikogu avaldab toetust Ukraina riigi kaitsjatele ja rahvale võitluses kuritegelikku sõda alustanud Venemaa Föderatsiooniga. Ukraina on pöördunud maailma riikide poole palvega kehtestada kohe täiendavad sanktsioonid, et mõjutada Venemaa Föderatsiooni sõjategevusest loobuma.

Riigikogu rõhutab, et Venemaa Föderatsiooni agressioon Ukraina vastu tuleb selgesõnaliselt hukka mõista, sest Venemaa Föderatsiooni sõjategevus on aegumatu kuritegu rahu vastu.

Riigikogu kutsub kõikide riikide parlamente võtma vastu avaldusi, milles kutsutakse enda valitsusi üles toetama kohe rakenduvate täiendavate sanktsioonide kehtestamist Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi vastu.

Riigikogu kutsub üles viivitamata kehtestama Venemaa Föderatsiooni vastu kaubandusembargo, mis kätkeks endas ka naftat, gaasi ja teisi maavarasid.

Riigikogu kutsub kõiki riike, kes seda veel teinud ei ole, sulgema enda õhuruum ja sadamad Vene lennukitele ja laevadele ning külmutama diplomaatilised suhted Venemaa Föderatsiooniga.

Riigikogu kutsub kehtestama lennukeelu Vene sõjalennukitele ja kopteritele Ukraina territooriumi kohal.

Riigikogu kordab üleskutset liikmesriikidele anda Ukrainale Euroopa Liidu kandidaatriigi staatus ja NATO liikmesuse saavutamise teekaart.

Riigikogu kutsub üles riikide valitsusi ja parlamente pakkuma Ukrainale poliitilist, majanduslikku, sõjalist ja humanitaarabi, et toetada ukraina rahvast ning Ukraina riigi suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga